Nowy numer 39/2023 Archiwum

Życiem wskazują, że Bóg istnieje przejdź do galerii

W elbląskim Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy modliliśmy się za osoby konsekrowane.

- Konsekrowani i konsekrowane rezygnują z tworzenia wspólnoty rodzinnej, aby poświęcić swoje talenty życiowe Jezusowi Chrystusowi, ludowi Bożemu, a nawet szerzej bo społeczności ludzkiej - mówił biskup Jacek Jezierski w homilii podczas Mszy Świętej dziękczynnej za osoby konsekrowane.

Uroczysta Eucharystia w intencji zakonników i sióstr zakonnych naszej diecezji odbyła się w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- Konsekrowani swoim życiem wskazują innym, że Pan Bóg istnieje, że jest - dodawał biskup.

Ich osoby stają się znakiem, który przypomina, że nasze życie posiada wymiar nie tylko poziomy ale również pionowy.

- To znaczy, że przypominają, iż istnieje odniesienie do Boga, nie przez wszystkich dostrzegalne - podkreślał biskup elbląski

Na ten niewidoczny dla wielu wymiar posługi osób konsekrowanych zwracali również uwagę obecni na nabożeństwie.

- Są oczywiście zgromadzenia, które działają otwarcie i ich pracę łatwo dostrzegamy i doceniamy, jak choćby nasi redemptoryści - zwraca uwagę pan Edmund.

- Często jednak zapominamy o tych, którzy cały czas modlą się za nas, a pozostają w cieniu. Jak choćby siostry klauzurowe. Im również jesteśmy winni wdzięczność - pan Edmund cieszy się, że może dziś odwdzięczyć się modlitwą za tę posługę.

Swoje  świadectwa na temat wagi osób konsekrowanych w ich życiach dawali młodzi, którzy przybyli do sanktuarium.

- Zakonnik, którego znam wywarł ogromny wpływ na moje życie - mówił Krystian. Bez niego, jak mówi chłopak, wyglądałoby ono zupełnie inaczej. - Jest moim prawdziwym przyjacielem. Wiem, że nigdy się na nim nie zawiodę - dodawał.

Na pełne zaufanie do osób konsekrowanych wskazywała również Kasia.

- Wiem, że mogę jej powierzyć każdą tajemnicę i mam pewność, że jej dochowa - mówi dziewczyna.

To wiąże się z sytuacją, iż jak mówi nie ma takiego problemu, z którym nie mogłaby się udać do zaprzyjaźnionego zakonnika.

Jeszcze przed rozpoczęciem Mszy Świętej młodzież z duszpasterstw przy zgromadzeniach zakonnych zaprezentowała program słowno-muzyczny pt. "Młodzi o życiu konsekrowanym”.

Potem wszyscy zgromadzeni wspólnie pomodlili się modlitwą Anioł Pański oraz wzięli udział w spotkaniu z ojcem z Radia Maryja.

W czasie Eucharystii osoby konsekrowane odnowiły swoje przyrzeczenia złożone w czasie ślubów zakonnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast