Nowy numer 48/2023 Archiwum

Chcesz zagrać? przejdź do galerii

Wolontariusze przygotowujący rekolekcje „Chcemy słuchać Boga” zadbali, by nawet w czasie przerw młodzież nie nudziła się.

Wolontariusze zaangażowani w przygotowanie rekolekcji „Chcemy słuchać Boga” dopracowują ostatnie szczegóły przed rozpoczęciem spotkań. W poniedziałkowy wieczór spotkali się w kościele Bożego Ciała, by w swoich sekcjach ustalić ostatnie szczegóły.

Dorota Kadziewicz prowadziła spis wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w rekolekcje. Osoby zaangażowane w zbliżające się rekolekcje już wyraziły chęć pomocy w imprezach przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku w przyszłości. Dlatego organizatorom potrzebna jest lista z nazwiskami i danymi kontaktowymi wolontariuszy.

- Zależy mi, by lokalna społeczność, zwłaszcza osoby dorosłe, zaangażowały się to dzieło. To jest nasza wspólna młodzież - kontynuuje D. Kadziewicz. - Fajnie byłoby, by każdy poprzez jakiekolwiek zaangażowanie, bądź cegiełkę wsparł młode osoby i pomógł im dotrzeć do Krakowa - dodaje.

- W czasie ubiegłorocznych rekolekcji młodzieżowych byłam odpowiedzialna za "grywalizację". Są to zabawy, w czasie których głosimy kerygmat, Dobrą Nowinę o Jezusie - opowiada Ela Banasiewicz.

Zasady gier i zabaw przypominają podchody. Odbywają się one w trakcie przerw między naukami rekolekcyjnymi. Gdy młodzież wychodzi na korytarze może ich spotkać niespodzianka. - Przygotowaliśmy 11 rodzajów gier. Ochotnicy będą stać z planszami z napisem: „Czy chcesz zagrać?” Jeśli ktoś odpowie „tak” otrzyma kartkę z pierwszym krokiem - przybliża zasady gry E. Banasiewicz. W czasie rekolekcji „Chcemy słuchać Boga” „pierwszym krokiem” będzie bilet do windy do nieba. Będzie na nim fragment z Listu do Efezjan. Gracz, by odczytać całość będzie musiał połączyć trzy fragmenty. Na zwycięzców zabawy czekają nagrody.

W sekcji "grywalizacji" oraz technicznej jest m.in. Patryk. Jest on również autorem projektu plakatu reklamującego rekolekcje. - Zdecydowałem się zaprojektować plakat, bo stwierdziłem, że będzie to dla mnie fajna praktyka - stwierdza Patryk. Jest on uczniem klasy foto-technicznej, czyli także w szkole zajmuje się fotografią i grafiką. 

W czasie spotkania obecna była ekipa TVP przygotowująca cykl reportaży „Czekamy na Światowe Dni Młodzieży - Kronika”. Emisja materiału w najbliższy piątek o 16.45 w TVP 1. Rozpoczęcie rekolekcji „Chcemy słuchać Boga” 17 listopada. Wezmą w nich udział uczniowie z wybranych szkół.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy