Nowy numer 39/2023 Archiwum

Rekolekcje z Jude przejdź do galerii

Dlaczego każdy z nas potrzebuje „Dotyku Miłosierdzia”?

W Elblągu trwają rekolekcje „Dotknij Miłosierdzia”. Głosi je Jude Antoine, świecki charyzmatyk, ewangelizator z Malezji.

W czasie katechezy ewangelizator tłumaczył, dlaczego ten dotyk jest tak istotny i w jaki sposób może zmienić nasze życie. Zgromadzonych spytał, czy potrzebują miłosierdzia i zaznaczył, że ważne jest, by pragnąć dotyku miłosierdzia.

- Wiele osób odpowiada: "Tak". Ale tak naprawdę boją się. Nie bój się! - wołał Jude.

Jak zaznaczył charyzmatyk, bardzo ważne w życiu człowieka jest odkrycie, że coś boli.

- Pan jest blisko ciebie. Nie bój się swojego bólu - apelował. - Łatwo jest wielbić Pana, gdy w twoim życiu wszystko idzie dobrze. Ale bardzo trudno jest wielbić Pana, kiedy w życiu jest źle - zauważył Jude.

Charyzmatyk zaznaczył, że człowiek musi stać się silni pośród tego bólu. - Na każdym etapie życia ból jest połączony ze wzrostem. Bez bólu nie ma wzrostu - zaznaczył.

- Nie bój się swojego krzyża. Pozwól, by Pan dotykał cię przez ból - zasugerował. - Ból cię nie pokona - zapewnił Jude Antoine.

Ewangelizator był w Elblągu po raz trzeci. Wiele osób, które zdecydowały się uczestniczyć w rekolekcjach spotkało się z charyzmatykiem w latach poprzednich.

- Rekolekcje te podobają mi się, bo Jude mówi o tym, co przeżył. A przeżył wiele. Jest postacią charyzmatyczną - opowiada pani Bożena. Na tegoroczne rekolekcje przyszła podobnie jak w roku biegłym, czyli wspólnie ze wspólnotą w Odnowy w Duchu Świętym, do której należy.

- Pierwszy raz pierwszy zobaczyłem, jak otworzyła się młodzież. Nie tylko na kolegów, którzy byli obok, ale także na nieznajomych. A to jest rzadkością. To było piękne - przyznaje Łukasz.

Spotkania rekolekcyjne odbywają się wieczorami w hali Centrum Biznesowo-Sportowego. Rozpoczęły się 17, a zakończą 19 listopada. Rekolekcje są przygotowaniem do Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

  

  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast