Krzyż to znak radości przejdź do galerii

Zakończyła się peregrynacja symboli ŚDM w diecezji elbląskiej.

- Kończymy peregrynację symboli Światowych Dni Młodzieży - krzyża i ikony - powiedział ks. Roman Thiel na sobotniej Mszy św.

- Przez dwa tygodnie te symbole pielgrzymowały po naszej diecezji. Po kościołach i innych miejscach, by być blisko przede wszystkim młodego człowieka - zaznaczył.

Jak zauważył kapłan, w tym czasie każdy z nas mógł przylgnąć do tych symboli, klęknąć przy krzyżu. - Bo w krzyżu jest znak zbawienia, ale krzyż jest także znakiem odkupienia - mówił.

- Krzyż jest znakiem radości - dodał.  

W homilii ks. Wojciech Skibicki zaznaczył, że w czasie peregrynacji z symbolami Światowych Dni Młodzieży spotkały się tysiące młodych ludzi. - W ich sercach Pan Bóg na pewno zadziałał i będzie działał - stwierdził.  

- Krzyż bowiem jest rzeczywistością trudną. Krzyż jest tą rzeczywistością wobec, której człowiek najczęściej zadaje pytania: "Dlaczego tak jest?", "Dlaczego to mi się przydarzyło?" - powiedział w dalszej części homilii ks. W. Skibicki.

14 listopada młodzież archidiecezji warmińskiej przekazała symbole ŚDM do diecezji elbląskiej. Przez kolejne dni były one obecne w każdym dekanacie naszej diecezji. W sobotę, 28 listopada, po Mszy św. w katedrze św. Mikołaja nastąpiło przekazanie ich do archidiecezji gdańskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..