Nowy numer 39/2023 Archiwum

Próba generalna

Klerycy WSD w Elblągu przygotowują przedstawienie mikołajkowe dla dzieci. Premiera już w sobotę.

- Aktorzy zmobilizowali się. Widać to szczególnie teraz, gdy próby odbywają się w teatrze. Tu czuć już klimat tego przedstawienia - mówi kl. Maksymilian Ślizień. Jest on reżyserem przestawienia. Napisał również jego scenariusz.

Organizatorem wydarzenia jest Caritas Diecezji Elbląskiej. Na scenie występują klerycy WSD w Elblągu. Za przygotowanie go tradycyjnie odpowiada III rok.

- Przedstawienie wymaga zaangażowania wielu osób, które poświęcają mu dużo czasu - przyznaje kl. Tomasz Różacki. Spektakl nie powstałoby, gdyby nie życzliwości osób z Teatru im. Aleksandra Seweruka w Elblągu. - Jesteśmy bardzo wdzięczni panu Mirosławowi Siedlerowi, dyrektorowi Teatru im Aleksandra Seweruka za przyjęcie nas z wielką serdecznością - zaznacza kl. Tomasz.

Klerycy zwracają również uwagę na bardzo dobrą współpracę z kierownikiem technicznym, paniami z garderoby, osobami zajmującymi się oświetleniem, obsługą sceny. Na potrzeby przedstawienia teatr udostępnił wszelkie potrzebne kostiumy i rekwizyty.

W sobotę na widowni teatru usiądą dzieci z całej diecezji. Grupy zostały już zgłoszone przez parafie. Niespodzianką dla najmłodszych jest tytuł przedstawienia oraz to jaki prezent na zakończenie otrzymają od św. Mikołaja. Upominki przygotowuje Caritas Diecezji Elbląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast