Nowy numer 09/2024 Archiwum

Dajemy ludziom radość

Wolontariusze elbląskiego Banku Żywności do niedzieli czekają na każdego z nas.

Od 4 do 6 grudnia na klientów sklepów wielkopowierzchniowych czekają wolontariusze, którzy zbierają żywność dla potrzebujących. Organizatorem Świątecznej Zbiórki Żywności jest Bank Żywności w Elblągu.

Od piątku do niedzieli przy elbląskich sklepach pojawi się około 400 wolontariuszy. Część z nich będzie rozdawać ulotki informujące o akcji, inni będą stać przy koszach Banku Żywności.

- Lubię pomagać tym, którzy potrzebują pomocy. W ten sposób dajemy ludziom radość - mówi Nikol z klasy II c, z gimnazjum nr 2 w Elblągu. - Warto pomagać. Dzięki tej żywności ktoś będzie mógł w święta przygotować rodzinie obiad - zauważa Daria. - To z pewnością przyniesie im choć trochę szczęścia - dodaje. O możliwości włączenia się w akcję dziewczyny dowiedziały się w szkole od nauczycieli.

Żywność zbierają również zaprzyjaźnione z Bankiem Żywności organizacje w innych miejscowościach. Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej z pomocą wolontariuszy ze Środowiskowego Domu Samopomocy na żywność czeka w sklepie w Starym Polu, a Stowarzyszenie Miłośników Suchacza i Okolic w Suchaczu. W Młynarach M-GOPS-owi w zbiórce pomagają uczniowie z miejscowego gimnazjum. W Tolkmicku akcję przeprowadza Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Teresa Bocheńska, prezes Banku Żywności w Elblągu, liczy na hojność klientów sklepów, którzy sprawią dużo radości uboższym współmieszkańcom miasta. Zebrana żywność po 6 grudnia zostanie przekazana organizacjom charytatywnym, które przygotują paczki świąteczne dla swoich podopiecznych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy