Nowy numer 39/2023 Archiwum

Najlepszy był Kopciuszek przejdź do galerii

Z okazji Mikołaja klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu zagrali dla dzieci.

Tradycyjnie klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu z okazji mikołajek przygotowali przedstawienie dla dzieci. W tym roku był to „Kopciuszek”. Dotychczas występowali w nich sami mężczyźni. Po raz pierwszy zasadę tę złamano. Tytułową rolę zagrała kobieta, Joanna Trochowska.  

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Caritas Diecezji Elbląskiej. Ks. Wojciech Borowski, dyrektor CDE uważa, że już dawno klerycy nie przygotowali przedstawienia na tak wysokim poziomie jak w tym roku.

- Klerycy zawsze sami piszą tekst przedstawienia. Jego poziom zależy od ich zdolności. Tegoroczne przedstawienie oceniam na 6 - powiedział. Ks. Borowski zauważył, że było ono bardzo dobre pod względem tekstu, muzyki, scenografii. - Poziom jest świetny - zaznaczył.

„Kopciuszka” w interpretacji kleryków z WSD z Elbląga obejrzały dzieci z parafii w: Prabutach, Cieplicach, Lasecznie, Ryjewie, Sztutowie, Żuławce, Nowym Stawie, Stegnie, Lichnowach, Nowej Cerkwi, Kmiecinie, Elblągu, Jegłowniku, Starej Kościenicy, Krzyżanowej, Kalniku, Milejewie, Starym Targu, Kwidzynie.

- Najlepszy był Kopciuszek - stwierdziła, tuż po przedstawieniu Weronika. Rola żeńska także najbardziej podobała Karolinie i Oliwi. - Przedstawienie było bardzo fajne - przyznał Kewin.   

- Przedstawienie zostało bardzo dobrze zrobione. Jesteśmy bardzo zadowoleni - stwierdziła Małgorzata Błaszak, która przyjechała z najmłodszymi ze Sztutowa. - Dzieci były pod wrażeniem tego, że wszyscy aktorzy, oczywiście poza Kopciuszkiem to byli mężczyźni - dodała.

Zaproszona przez kleryków do udziału w przedstawieniu Joanna Trochowska zwróciła uwagę na miłą i wesołą atmosferę podczas prób. - Przygotowania do przedstawienia przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Było fajnie i śmiesznie - wymieniała. - Uwielbiam brać udział w tego typu przedsięwzięciach - dodała.  

Rolę Beli, czyli córki macochy odegrał kl. Krzysztof Lewandowski. - Grało się bardzo dobrze, bo dobrze byliśmy przygotowani przez kl. Maksa, który zorganizował całość - stwierdził. Choć jak przyznał trudno było przygotować się do odegrania roli kobiecej. Niełatwo było dopracować sprawy związanych z makijażem i ozdobami.

Przedstawienie łącznie obejrzało ponad 1000 dzieci. Klerycy na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zagrali trzy razy. Na zakończenie każde dziecko otrzymało paczkę od św. Mikołaja. Za przygotowanie przedstawienia odpowiadał rok III.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast