Nowy numer 21/2018 Archiwum

Święty przywiózł prezenty! przejdź do galerii

Św. Mikołaj nie pojawił się sam. Przybył z aniołami.

6 grudnia św. Mikołaj gościł w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku. Dwóch aniołów zaprowadziło do niego ponad 200-osobową grupę dzieci.

- Cieszę się, że mogłem zobaczyć św. Mikołaja. Dostałem od niego słodycze - mówi Robert. - Teraz już wiem, że św. Mikołaj żyje i z nieba opiekuje się nami.

Karolina opowiada to, czego o patronie dnia dowiedziała się na lekcji religii. Św. Mikołaj był biskupem, urodził się ok. 270 r. jako jedyne dziecko bogatych rodziców. - Kiedy został biskupem Miry w Azji Mniejszej, zdobył miłość wiernych, bo troskliwie opiekował się ubogimi - przypomina. - Często fundował posagi ubogim pannom, bronił uwięzionych. Jest patronem dzieci, kupców, marynarzy, studentów, rybaków, kowali, cukierników, piekarzy, młynarzy - wymienia Karolina.

- Św. Mikołaj pytał mnie, czy modlę się, i czy kocham rodziców. Za dobre odpowiedzi otrzymałam prezent - cieszy się Kasia. 

Marek z mamą podziękowali św. Mikołajowi za to, że przybył do parafii i obdarzył wszystkie dzieci słodkimi prezentami. - Zapraszamy św. Mikołaja za rok. Obiecujemy, że będziemy grzeczni - zakończył Tomek. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma