Nowy numer 49/2023 Archiwum

Święty przywiózł prezenty! przejdź do galerii

Św. Mikołaj nie pojawił się sam. Przybył z aniołami.

6 grudnia św. Mikołaj gościł w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku. Dwóch aniołów zaprowadziło do niego ponad 200-osobową grupę dzieci.

- Cieszę się, że mogłem zobaczyć św. Mikołaja. Dostałem od niego słodycze - mówi Robert. - Teraz już wiem, że św. Mikołaj żyje i z nieba opiekuje się nami.

Karolina opowiada to, czego o patronie dnia dowiedziała się na lekcji religii. Św. Mikołaj był biskupem, urodził się ok. 270 r. jako jedyne dziecko bogatych rodziców. - Kiedy został biskupem Miry w Azji Mniejszej, zdobył miłość wiernych, bo troskliwie opiekował się ubogimi - przypomina. - Często fundował posagi ubogim pannom, bronił uwięzionych. Jest patronem dzieci, kupców, marynarzy, studentów, rybaków, kowali, cukierników, piekarzy, młynarzy - wymienia Karolina.

- Św. Mikołaj pytał mnie, czy modlę się, i czy kocham rodziców. Za dobre odpowiedzi otrzymałam prezent - cieszy się Kasia. 

Marek z mamą podziękowali św. Mikołajowi za to, że przybył do parafii i obdarzył wszystkie dzieci słodkimi prezentami. - Zapraszamy św. Mikołaja za rok. Obiecujemy, że będziemy grzeczni - zakończył Tomek. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy