Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Każdy lubi się przytulać

Wolontariusze ŚDM diecezji elbląskiej zapraszają, by w nietypowy sposób rozpocząć Rok Święty.

W niedzielę, 13 grudnia w katedrze św. Mikołaja rozpocznie się Rok Jubileuszowy w diecezji elbląskiej. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godzinie 18.

Młodzież-wolontariusze ŚDM diecezji elbląskiej zapraszają do włączenia się w akcję „Przytul się”, która rozpocznie się tuż po zakończeniu Eucharystii. Jak przyznają jej szczegóły jeszcze dziś są owiane tajemnicą, ale jednocześnie zapewniają, że w najbliższym czasie w Elblągu nikt nie planuje spotkania na taką skalę. - Całe wydarzenie owiane jest tajemnicą i nie chcemy zbyt wiele zdradzić. Mamy nadzieję, że to właśnie dzięki temu ludzie będą zaciekawieni i postanowią spotkać się z nami - mówi Karolina Zabaryłło.

Młodzież, do włączenia się w niedzielną akcję, zachęcać będzie przez najbliższe dni poprzez portale społecznościowe, np. Facebook. - Już dzisiaj ogłoszone będzie pierwsze zadanie - będzie nim zrobienie zdjęcia z hasztagiem #przytul_sie i wstawienie go na swoją tablicę - opowiada Karolina.

- Dzięki temu chcemy, aby jak najwięcej osób się o tym dowiedziało, żeby zachęcili swoich znajomych. Chcemy, żeby cały Elbląg o tym usłyszał. Wierzymy, że wiele osób się w to włączy i w niedzielę rozpalą się nasze serca jak i ciała... bo przecież każdy lubi się przytulać - zapewnia Karolina.

Rok Jubileuszowy Ojciec Święty Franciszek otworzył 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma