Nowy numer 39/2023 Archiwum

Oni mają talent przejdź do galerii

„Jest taki dzień”, kiedy w Nowym Stawie dzieci i młodzież śpiewają pastorałki.

Prawie 40 świątecznych piosenek wysłuchała publiczność, która w środę przybyła do Galerii Żuławskiej w Nowym Stawie. Utwory wykonali dzieci i młodzież rywalizująca w konkursie pastorałek "Jest taki dzień".

- Lubię śpiewać i występować. Co roku biorę udział w konkursie pastorałek - mówi Laura, która w ramach konkursu wykonała utwór „Niech będzie pochwalony”.

Iza z kolei zaśpiewała pastorałkę „Blask nad Judeą”. - Mam trochę tremę - przyznaje. Olga wykonawczyni pastorałki „W stajence na sianku” zapewnia, że nie denerwuje się przed występem.  

- Dzieci, już od tych najmłodszych śpiewają przepięknie. Mają piękne głosy i stroje - ocenia pani Małgorzata i dodaje, że już sam fakt wyjścia na scenę i zaśpiewania przed publicznością świadczy o ich wielkiej odwadze. - Wszystkie dzieci przepięknie śpiewają - także uważa pani Agnieszka.

- Z roku na rok jest coraz więcej śpiewających osób. Cieszy nas, że w Nowym Stawie jest tyle uzdolnionych dzieci, młodzieży, a także i starszych - powiedział zasiadający w jury Krzysztof Osijewski, dyrektor nowostawskiego domu kultury oraz biblioteki. - Poziom konkursu był bardzo wyskoki - dodała Sylwia Grabowska z wydziału promocji powiatu malborskiego, także członek jury.

Andrzej Pałka, trzeci juror, kapelmistrz nowostawskiej orkiestry dętej zwrócił uwagę na profesjonalizm młodych artystów.

- Chciałbym pogratulować wszystkim wykonawcom, a w szczególności tym, którzy na scenie stawiają już profesjonalne kroki - powiedział.

Do grupy profesjonalistów zaliczył wykonawców, którzy mimo problemów akustycznych potrafili odnaleźć się w utworze.

Wśród zwycięzców konkursu pastorałek "Jest taki dzień" w Nowym Stawie znaleźli się: Patrycja Żukowska, Kapela Góralska, Olga Lorys, Kornelia Ostrowska.

Zwycięzcy wystąpią ponownie 17 grudnia podczas nowostawskiego Festiwalu Smaków.

Konkurs pastorałek zakończył występ niezawodnych „Świetlic wiejskich”.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast