Nowy numer 21/2018 Archiwum

Weekend cudów przejdź do galerii

W podziękowaniu za paczkę od "SuperW" rodzina przygotowała jasełka.

- Dzisiejszy dzień był rewelacyjny. Połowa rodzin już otrzymała swoje paczki. Jutro dotrą one do kolejnych - mówi Anna Romejko, lider rejonu Elbląg-Północ.

12 i 13 grudnia odbywa się XV finał Szlachetnej Paczki. W sobotę paczki w rejonie Elbląg-Północ dotarły do 23 rodzin. Zostały one przygotowane przez 815 darczyńców i współdarczyńców. Ich łączna wartość to prawie 50 tys. zł.  

W Elblągu darczyńcy przygotowane paczki przywozili do Zespołu Szkół Ogólnokształcących, gdzie utworzono magazyn. Przez cały dzień pracowało w nim 35-ciu "SuperW": harcerze z Hufca Elbląg, uczniowie z Zespołu Szkół nr 1, gimnazjów nr 8 i 2. Paczki rozwozić do rodzin pomagali sami darczyńcy. W wolontariat włączyła się także jedna z obdarowanych rodzin. Ojciec rodziny pracuje w firmie przewozowej. W sobotę pomagał w akcji.

- W jednej z rodzin pani, gdy wyciągnęła z kartonu nową bieliznę była zachwycona. Po raz pierwszy w życiu ma nową bieliznę. Słysząc o tym popłakałam się - opowiada A. Romejko.

- Przed chwilą byłam u rodziny. Pani płakała ze wzruszenia, a trzyletni chłopczyk rozpakowywał paczki. Było ich 20 - kontynuuje. Maluch wypakowując kolejną rzecz ogromnie się cieszył. Jednym z prezentów było łóżko.

U kolejnej rodziny wolontariusze obejrzeli przedstawienie. W podziękowaniu za paczkę przygotowano jasełka. - Często wolontariusze płakali ze wzruszenia - przyznaje A. Romejko.

Lider regionu Elbląg-Północ podkreśla wkład w organizację XV finału Szlachetnej Paczki jednej z agencji reklamowych, która wydrukowała plakaty, zrobiła koszulki dla wolontariuszy, pożyczyła samochód. Oczywiście nie zapomniała o zrobieniu paczki dla rodziny.

W diecezji elbląskiej Szlachetne Paczki przygotowano również w rejonie: Elbląg-Południe, Iława, Kwidzyn, Morąg, Malbork, Stegna.  

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma