Nowy numer 48/2023 Archiwum

W drogę z trzema mędrcami

Dołącz do największego orszaku, który co roku przemierza ulice polskich miast.

W roku 2015 elblążanie po raz pierwszy dołączyli do miast, w których odbywają się radosne i kolorowe uliczne jasełka, czyli Orszak Trzech Króli.

6 stycznia 2016 o 13.00 trzech mędrców wraz ze świtą wyruszy po raz drugi na ulice Elbląga, by udać się do stajenki. Tam przekażą dary i złożą pokłon nowo narodzonemu Jezusowi.

Orszak ruszy z Placu Kazimierza Jagiellończyka. Tam na placu zbiorą się główni bohaterowie widowiska - Kacper, Melchior i Baltazar na koniach, Święta Rodzina, rycerze, diabły, pasterze, anioły, i inne postacie z betlejemskiego żłóbka.

Na trasie w kilku miejscach prezentowane będą też scenki takie jak: "Dwór Heroda", "Szałas pasterzy", "Gospoda", "Szopka" i wiele innych.

Każdego roku do orszaku dołączają kolejne miasta w Polsce i na świecie. W styczniu mijającego roku odbył się w ponad 300 miejscowościach, a uczestniczyło w nich ponad 700 tys. osób. Wtedy wśród nich po raz pierwszy znalazł się Elbląg. W orszaku przeszło kilka tysięcy elblążan. Może w tym roku będzie nas więcej?

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy