Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pierwsza taka Wigilia przejdź do galerii

Wolontariusze ŚDM diecezji elbląskiej wykonali oryginalne ozdoby świąteczne.

W poniedziałkowy wieczór wolontariusze Światowych Dni Młodzieży diecezji elbląskiej spotkali się w kościele Bożego Ciała na wspólnej Wigilii. W czasie spotkania wykonano oryginalne ozdoby choinkowe, którymi przystrojono drzewko.  

- Przyszłam tu spotkać się z przyjaciółmi. Spędzić z nimi choć trochę tego przedświątecznego czasu. Choinka, którą przyozdabiamy jest symbolem świąt - opowiada Marta. - Od dłuższego czasu przychodzę  na spotkania wolontariuszy ŚDM. One nas łączą. Wigilia jest to rodzinny czas. Dzisiejsze spotkanie, przełamanie się opłatkiem łączy nas jak rodzinę - zauważa.

Wśród osób, które przyszły na Wigilię była m.in. Beata Zając, autorka piosenki zapraszającej na ŚDM, pt. „Na spotkanie z Ojcem Świętym”.

- W piosence jest mowa o miłości, pokoju - mówi pani Beata. Jej przesłaniem jest marzenie, by nie było wojen. - W czasie spotkania papieża z młodzieżą sądzę, że będzie mowa o pokoju - kontynuuje.

Pani Beata uczestniczyła w ŚDM w Częstochowie w 1991 roku, planuje wyjazd do Krakowa w przyszłym roku.

- Choinka jest bardzo ładna, choć trochę nietypowa - ocenia Dominik. - Przychodząc tu, chcieliśmy się włączyć w życie Elbląga - dodaje Maciej.

Poniedziałkowe spotkanie było również czasem wspólnego kolędowania.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma