Nowy numer 09/2024 Archiwum

Która najładniejsza? przejdź do galerii

Nie tylko szopki, ale i św. Mikołaja z reniferami przygotowali pierwszoklasiści na konkurs towarzyszący Orszakowi Trzech Króli.

„Tropeczki” to uczniowie klasy I b ze szkoły podstawowej nr 18 w Elblągu. Na ich profilu na facebooku czytamy: „Jesteśmy grupą dzieci - naukowców. Lubimy eksperymentować i uczyć się”. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia podjęli się kolejnego zadania. Postanowili zrobić bożonarodzeniową szopkę z masy solnej.

- Moja szopka pokazuje, że narodził się Jezus - mówi Karolina. - Szopkę zrobiłam z masy solnej - opowiada Emilka. Jak dodała szopkę z masy solne lepiła po raz pierwszy.

Pana Jezusa w żłóbku starał się pokazać w swojej pracy także Adam. Natomiast koło szopki Kornelii stoi św. Mikołaj oraz osiołek.  

- Św. Mikołaj, renifer i gwiazdki - wymienia to co ulepił z masy solnej Kamil. Chłopiec postanowił zrobić nieco inną pracę niż koleżanki i koledzy z klasy. - Bo bardzo lubię św. Mikołaja i renifery - tłumaczy.

Z kolei Bartek wyciął szopkę z papieru. - Nie miałem pomysłu na szopkę z masy solnej i pani powiedziała, żebym zrobił właśnie taką - mówi, pokazując swoją pracę Bartek.

Zdjęcia szopek wykonanych przez „Tropeczki” zostaną wysłane na Ogólnopolski Konkurs Szopek. Jest to jeden z elementów towarzyszących Orszakowi Trzech Króli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy