Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kibice - głos narodu?

Kto inny wykrzyczałby w okna tym wszystkim obojętnym: "Cześć i chwała bohaterom!"?

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o kibicach upamiętniających różne rocznice, wydarzenia, osoby. Mogłoby się nawet okazać, że gdyby nie to środowisko, przez wielu dziś tak wyszydzane i pogardzane, wiele wartych przypomnienia spraw byłoby być może przemilczanych lub potraktowanych po macoszemu.

To dziś trybuny stadionów stają się bardzo często areną manifestacji haseł i poglądów, które są niewygodne, a czasem wręcz kompromitujące dla krajowych decydentów, mainstreamowych mediów czy osób chcących uchodzić za sumienia Polaków.

Ale jednocześnie to samo środowisko potrafi sprawić, że zwykłe uroczystości nabierają zupełnie innego charakteru. Tak stało się w ostatnich dniach w przypadku kibiców Lecha Poznań, którzy wyjątkową oprawą uczcili bohaterów powstania wielkopolskiego. W centrum miasta kibice Kolejorza odpalili kilkaset rac, rozświetlając miasto na czerwono. O tym wydarzeniu mówi dziś cała Polska - dzięki kibicom.

Także i Elbląg może pochwalić się aktywnymi kibicami. To również dzięki nim obchody Grudnia '70 zyskały w naszym mieście właściwy wymiar. Oficjalne ceremonie i przemowy polityków są, oczywiście, ważne. Ale gdyby nie kibice, to kto w ten chłodnym, grudniowy wieczór wykrzyczałby w okna tym wszystkim obojętnym: "Cześć i chwała bohaterom!"?

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma