Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Przyjdź ze swoim teatrem

W elbląskim MDK odbędzie się przegląd jasełek oraz przedstawień i szopek bożonarodzeniowych.

Już 15 stycznia 2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu odbędzie się XXI Przegląd Przedstawień Kolędniczych, Misteriów Bożonarodzeniowych, Jasełek oraz Szopek Noworocznych MDK 2016 r.

Jak wyjaśniają organizatorzy, celem konkursu jest kontynuowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Chodzi w nim również o zainteresowanie dzieci i młodzieży teatrem obrzędowym. Uczestnikami mogą być zespoły dziecięce ze wszystkich typów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek wychowania pozaszkolnego. Liczba uczestników w przedstawieniu nie może przekroczyć 15 osób.

Czas trwania przedstawienia od 5 do 20 minut.

Zgłoszenia (pisemne) należy składać do 8 stycznia 2016 r. na adres: Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, ul. Bema 37, tel. 55/ 625 82 11.

Kryteria oceny:

  1. Dobór repertuaru.
  2. Zgodność z elementami tradycyjnej obrzędowości ludowej.
  3. Wykonanie.
  4. Ogólny wyraz sceniczny i artystyczny.

Przegląd będzie oceniany przez komisję, w skład której wejdą ludzie teatru, etnografowie, nauczyciele prowadzący zespoły.

Nagrody będą przyznawane w kategoriach przedstawień kolędniczych, misteriów i jasełek oraz szopek noworocznych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma