Nowy numer 03/2020 Archiwum

Darmowa pomoc prawna

Niezamożni mieszkańcy Elbląga będą mogli skorzystać z pomocy adwokata.

4 stycznia Witold Wróblewski, prezydent Elbląga otworzył nieodpłatne punkty pomocy prawnej. - Jak widać punkty są przygotowane. Można z nich korzystać od 7. 30 do 19 - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami.

Za organizację nieodpłatnych punktów prawnych w Elblągu odpowiedzialny jest prezydent miasta. 2 punkty prowadzone są samodzielnie przez Urząd Miejski. Prowadzenie 3 kolejnych powierzono Elbląskiemu Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej. Organizacja została wyłoniona w drodze otwartego konkursu.

- Całość finansowana jest przez Skarb Państwa - poinformował W. Wróblewski. Zgodnie z ustawą każdy punkt z budżetu państwa otrzyma dotację w wysokości 5.160 zł. miesięcznie, z czego na wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego przypadać będzie 97 proc. tej kwoty, a pozostałe 3 procent dotacji będzie w dyspozycji Urzędu Miejskiego na pokrycie kosztów obsługi organizacyjno-technicznej.

Nieodpłatna pomoc prawna przysługuje m.in. osobie, która posiada kartę Dużej Rodziny, legitymację weterana, weterana poszkodowanego, nie skończyła 26 lat lub ukończyła 65 rok życia. Taka pomoc należy się także osobie, która w wyniku klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej znalazła się w sytuacji zagrożenia lub poniosła straty.

4 punkty bezpłatnej pomocy prawnej znajdują się w Urzędzie Miejskim w Elblągu, ul. Łączności 1. 5 punkt usytuowano w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul Winna 9.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama