Nowy numer 48/2023 Archiwum

Sięgnąć po Koronkę

Droga na Światowe Dni Młodzieży prowadzi przez godzinę 15.

Już dwa razy wolontariusze Światowych Dni Młodzieży diecezji elbląskiej spotkali i wspólnie odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pierwszy raz było to na placu Słowińskim w Elblągu, a następnym na placu Jagiellończyka.

W Dzienniczku św. Faustyny czytamy: „Odmawiaj nieustannie tę Koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą  podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby grzesznik był najzatwardzialszy, jeżeli tylko raz zmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają mojemu miłosierdziu” (Dz. 687).

W tym tygodniu będzie podobnie. Spotkanie zaplanowano na piątek, na godzinę 15. Zmienione zostanie jedynie miejsce. Będzie to plac przed wejściem do więzienia.

Wolontariusze zapraszający do wspólnej modlitwy na profili „Piętnasta” na Facebooku napisali: „Wierzymy, że najlepszym sposobem na przygotowanie się do ŚDM jest sięgnięcie po Koronkę i polecanie podejmowanych działań oraz nas samych Bożemu Miłosierdziu”.

Wyborem miejsca najbliższego spotkania wolontariusze pokazują, że sięgnięcie po Koronkę to nie tylko najlepszy sposób przygotowania się do ŚDM. To także najlepszy sposób na przypomnienie, że trwa Rok Miłosierdzia. To ważna informacja dla każdego, bez wyjątku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy