Nowy numer 47/2023 Archiwum

Śnieżna "Piętnasta" przejdź do galerii

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży pod więzienną bramą.

- Wiara nie jest sprawą, którą przeżywa się tylko w samotności, w domowym zaciszu - mówi Martyna. - Wiarą należy się dzielić. Chcemy to robić jako wolontariusze przygotowujący Światowe Dni Młodzieży w diecezji - zaznacza.

Wolontariusze ŚDM diecezji elbląskiej wraz z mieszkańcami miasta po raz kolejny spotkali się, by wspólnie modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. - Dzisiaj przyszliśmy pod więzienie. Bo dlaczego by więźniów nie pocieszać? - mówi o miejscu modlitwy Martyna.

- Wołamy o Twoje miłosierdzie dla nas, dla naszych braci, którzy przebywają w więzieniu. Chcemy wypraszać Twoje pocieszenie dla nich, abyś przyszedł ich serc - mówił rozpoczynając modlitwę ks. Jarosław Łukaszewski.

O wyborze miejsca piątkowej modlitwy w ramach akcji „Piętnasta” więźniów poinformował ks. Piotr Bryk, kapelan więzienny, w czasie niedzielnej Mszy św. Prosił ich także o modlitwę w tym czasie.

Papież Franciszek, ogłaszając Rok Miłosierdzia, przypomniał, że jubileusz od zawsze był „znakiem amnestii” dla więźniów. Podczas Roku Miłosierdzia bramy cel więziennych stają się Drzwiami Świętymi dla wszystkich tych, którzy przechodząc przez nie, skierują myśli i modlitwy do Boga Ojca. Odpust zupełny zaś otrzymać mogą w więziennych kaplicach.

- Chcemy pokazać, że młodzież się modli. Tu są sami młodzi ludzie. Jest młodsza młodzież i starsza. Wszyscy są młodzi duchem. Wspólnie się modlimy i niesiemy dobrą nowinę wszystkim, którzy nas mijają - podkreśla Martyna.

Na zakończenie spotkania zaśpiewano kolędy „Bóg się rodzi” oraz „Dzisiaj w Betlejem”.

Za tydzień o godz. 15 elblążanie spotkają się przy Bramie Miłosierdzia w kościele św. Jerzego i, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, przejdą do katedry. Jak zaznaczają odpowiedzialni za organizację spotkania, przejście odbędzie się niezależnie od pogody.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy