Czy znają nauczanie św. Jana Pawła II? przejdź do galerii

W Elblągu odbył etap diecezjalny XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej.

13 stycznia uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w etapie diecezjalnym XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej - „Święty Jan Paweł II - wychowawca młodych pokoleń”. Swoją wiedzę sprawdziły 34 osoby, zwycięzcy etapu szkolnego konkursu.

- Olimpiada nie była trudna. Bardzo dużo zadań powtórzyło się z poprzedniego etapu - mówi Marta Olender z I LO w Elblągu. - Ten był trudniejszy niż poprzedni - twierdzi natomiast Klaudia Małek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku. - Pytania były podobnie sformułowane, jak przy poprzednim etapie, ale było więcej otwartych. Tak więc było trudniej - dodaje Adrianna Osińska, także z Malborka.

- Jeśli było się dobrze przygotowanym, to test zbyt trudny nie był - ocenia Dominik Wesołowski z Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. - Kiedy nie wiedziałem, jak brzmi dokładna odpowiedź na pytanie, własnymi słowami pisałem to, co wiem o papieżu - dodaje. - Ze stresu zapomniałem części informacji, ale myślę, że w miarę dobrze mi poszło - przyznaje Dawid Bratkowski z Zespołu Szkół Technicznych w Malborku.

- Konkurs był bardzo trudny - ocenia ks. dr Mariusz Klimkowski, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Diecezji Elbląskiej.

Każdy z uczestników drugiego etapu olimpiady otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę o św. Edycie Stein. Zwycięzcy wezmą udział w etapie ogólnopolskim, który rozpocznie się 31 marca i potrwa do 1 kwietnia w Łowiczu. Są to Marta Flizikowska z III LO w Elblągu, Marta Olender z I LO w Elblągu i Michalina Nenczak z LO w Sztumie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..