Nowy numer 09/2024 Archiwum

Poprowadził św. Wojciech przejdź do galerii

Trwa modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży.

Mieszkańcy Elbląga, modlący się w intencji Światowych Dni Młodzieży, po raz kolejny spotkali się w piątkowe popołudnie, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

- Dziś pielgrzymka. Witamy was na drodze miłosierdzia - powiedziała przed rozpoczęciem modlitwy Dorota. - Wyruszamy w tę drogę, by przejść przez Bramę Miłosierdzia - zaprosiła do wspólnego przejścia ulicami miasta.

Papież Franciszek, ustanawiając Rok Miłosierdzia, zachęcał do odbycia pielgrzymki. - Pielgrzymka taka to rozpoczęcie ruchu nawrócenia, podjęcie drogi zmierzającej ku miłości Boga Ojca, napełniając się nią i następnie przenosząc ją do życia codziennego - wytłumaczyła Dorota.

Mieszkańcy Elbląga w piątek o godzinie 15 spotkali się pod kościołem pw. Miłosierdzia Bożego przy ulicy Bema 10, w którym znajduje się jedna z Bram Miłosierdzia w mieście. Grupa wyruszyła w stronę katedry pw. św. Mikołaja. Po dojściu do celu wszyscy przeszli przez Bramę Miłosierdzia.

Pielgrzymkę poprowadził św. Wojciech (Jan Brzozecki), który wraz z bł. Dorotą z Mątów Wielkich i św. Maksymilianem Marią Kolbe patronuje diecezji elbląskiej. Idąc, odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz śpiewano kolędy.

- Było niesamowicie - stwierdziła tuż po zakończeniu Marzena. - Jednak byłoby jeszcze piękniej, gdyby więcej osób chciało włączyć się w tę modlitwę - dodała.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy