Nowy numer 49/2023 Archiwum

Oni kolędują najlepiej przejdź do galerii

Zespoły i młodzi soliści zaprezentowali swoje talenty w katedrze św. Mikołaja.

"Za oknem wicher i chłód, strach myśleć co by też było, gdyby nam tę naszą miłość Bóg zmienił w lód" - śpiewał zwycięski zespół III Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Pastorałkę pod tytułem "Biały śnieg i Ty", wykonał zespół Crazy Band ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu.

Wszyscy laureaci konkursu wystąpili dziś w katedrze św. Mikołaja, prezentując elblążanom swoje talenty. - Poziom konkursu był wysoki, to pokazuje jak uzdolnioną mamy młodzież w naszym regionie - mówili przedstawiciele jury, ogłaszając zwycięzców przeglądu.

Nagrody przyznano w sumie 15 uczestnikom, zarówno zespołom, jak i solistom. W tej drugiej kategorii zwyciężyła Wiktoria Wasiluk z SP nr 11 za wykonanie pastorałki "Kołysanka dla Jezusa".

Wyróżnieni otrzymali figurki aniołów, które stają się już pewnym symbolem elbląskiego przeglądu.

Podczas koncertu laureatów mogliśmy jeszcze usłyszeć zespół ze SP nr 8, z kolędą "Z narodzenia Pana" oraz solistkę z tej samej szkoły Natalię Kulik, która wykonała pastorałkę "Obietnica".

Wśród wyróżnionych znalazły się jeszcze: Zespół z SP nr 1 w Gronowie Górnym, który zaprezentował kolędę "Gdy śliczna Panna" i Wiktoria Biegaj za "Bardzo cichą noc"; za ten sam utwór nagrodę otrzymała grupa Śpiewająca Dziewiątka z SP nr 9.

Zespół z SP nr 11 nagrodzono za "Tobie, mały Panie", a Maję Sawicką za wykonanie "Pastuszek bosy". Amelia Paluszak wykonała "Kolędę dla nieobecnych". Koncert laureatów zakończyły występy Wiktorii Mateusiak z "Anielską Pastorałką", pastorałką "Przekażcie sobie znak pokoju" w wykonaniu zespołu z SP nr 15 oraz "Teraz śpij" uczniów z SP w Węzinie.

Honorowy patronat nad III Międzyszkolnym Konkursem Kolęd i Pastorałek objęli biskup elbląski ks. dr Jacek Jezierski oraz Witold Wróblewski, prezydent miasta Elbląga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy