Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dzieci nie będą się nudzić

25 stycznia 15 tys. młodych mieszkańców Elbląga rozpocznie ferie. Co przygotowało dla nich miasto?

Na zajęcia plastyczno-kulinarne oraz dźwiękowo-wizualne zaprasza Galeria El, a na zwiedzanie - Muzeum Archeologiczno-Historyczne.

- Dzieci nie będą się nudzić, spędzając ferie zimowe w mieście - obiecuje Bogusław Milusz, wiceprezydent Elbląga.

Dwutygodniowe ferie w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczną się 25 stycznia. Elbląg, przygotowując ofertę na ten czas dla dzieci i młodzieży, wydał ok. 250 tys. zł.

Bezpłatne zajęcia dla dzieci oferuje również Centrum Sportowo-Biznesowe. Pierwszy tydzień to m.in. tenis stołowy, judo, piłka ręczna, siatkowa, nożna.

Drugi zaś tydzień  to turnieje sportowe. Najmłodszych kibiców z pewnością ucieszy zaproszenie na ligowy mecz elbląskiego Startu, który odbędzie się 30 stycznia o godzinie 14.  

W dniach wolnych od zajęć szkolnych lodowisko „Helena” czynne będzie od godziny 6 do 22. Z kolei na zajęcia plastyczne, warsztaty wokalne oraz w modelarni zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury.

- Mam nadzieję, że ferie jednak będą zimowe i uczniowie skorzystają ze śniegu m. in. na Górze Chrobrego - wyraził nadzieję Witold Wróblewski, prezydent miasta, w czasie konferencji prasowej, na której zaprezentowano ofertę dla uczniów.

Pełny plan zajęć dla dzieci na okres ferii znajduję się w informatorze wydanym przez miasto oraz zostanie opublikowany na stornie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast