Nowy numer 39/2023 Archiwum

Spełniamy marzenie Julki

Dziewczynka na 8. urodziny chciałaby dostać jak najwięcej pocztówek.

27 lutego Julka będzie obchodzić swoje 8. urodziny. Dziewczynka urodziła się z zespołem Downa. Po kilku miesiącach dołączył zespół Westa... i ostra białaczka limfoblastyczna.

O urodzinowym marzeniu Julki jako pierwszy poinformował portal dziecko.elblag.net. następnie powstało wydarzenie na facebook.com: „Julka ma marzenie - dostać jak najwięcej kartek urodzinowych”. Bez wahania do akcji włączyli się wolontariusze Światowych Dni Młodzieży diecezji elbląskiej.  

„Nasz świat się zawalił. Marzenia runęły, życie wywróciło się do góry nogami, a my myśleliśmy, że to jakiś koszmar i zaraz się obudzimy... OSTRA BIAŁACZKA LIMFOBLASTYCZNA usłyszeliśmy... Białaczka? Rak? Naprawdę? Jak to możliwe? Przecież była taka szczęśliwa, taka uśmiechnięta... No nic... Trzeba było kolejny mur przed Naszym kochanym dzieckiem pokonać” - przypominają rodzice Julki.

Chemioterapia i jej skutki uboczne doprowadziły do złego stanu zdrowia Julki. Walka o życie dziewczynki trwała na OIOM-ie. Udało się ją wygrać, ale Julka bardzo się zmieniła. Już nie była tym samym wesołym dzieckiem.

Chemioterapię dziewczynka zakończyła w 2015 roku. Choroba jest w reemisji. Julka na kontrole jeździ do Gdańska i jest w trakcie rehabilitacji.

„Dziewczynka znów cieszy się życiem, chodzi uśmiechnięta i radosna. Za miesiąc skończy 8 lat, a jej największym marzeniem jest dostać jak największą liczbę kartek urodzinowych” - czytamy w opisie wydarzenia „Julka ma marzenie - dostać jak najwięcej kartek urodzinowych”.

Każdy z nas kartkę dla Julki może przesłać na adres:

Julia Frącek
ul. Świerkowa 16/5
82-300 Elbląg

Osoby zaangażowane w przygotowania do ŚDM w diecezji elbląskiej, mieszkańcom Elbląga proponują pomoc w przekazaniu kartek dla Julki.

„Jeżeli nie chcesz wysłać sam, zrób kartkę, a my ją wyślemy” - czytamy na profilu „Światowe Dni Młodzieży 2016 w Diecezji Elbląskiej”. Własnoręcznie wykonane kartki wolontariuszom można będzie przekazać w poniedziałek 8 lutego 2016, o godzinie 19 w Kościele Bożego Ciała.  

 

 

  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast