Powrócić do Boga

Bp Jacek Jezierski apeluje, by w Roku Jubileuszowym przejść przez Bramę Miłosierdzia.

„Właściwie ukształtowana wiara w miłosierdzie Boga nie prowadzi do spoufalenia się z Nim i do lekceważenia Go. Nie niszczy pełnej miłości bojaźni wobec Boga, to znaczy świadomości, że Pan Bóg jest godny najwyższego szacunku” - napisał w odezwie do diecezjan na święto Ofiarowania Pańskiego bp Jacek Jezierski.

Odkrycie, że Pan Bóg jest miłosierny bp Jezierski określił jako to niezwykle ważne osobiste doświadczenie religijne. „Ono przynosi nadzieję. Usuwa lęk. Daje poczucie bezpieczeństwa. Pomaga w odnalezieniu dróg wyjścia z trudnych sytuacji życiowych” - czytamy w liście.

Bp Jezierski wskazał, że Rok Jubileuszowy w Kościele sprzyja naszemu powrotowi do Boga. „Trzeba jednak przejść przez symboliczną bramę, przez drzwi miłosierdzia. Trzeba wejść w przestrzeń Kościoła i jego świętych znaków. Trzeba dotrzeć do sakramentu pokuty i pojednania”.

Jak tłumaczy bp Jezierski uzupełnieniem sakramentu pokuty jest odpust jubileuszowy. „Odpustów nie wolno traktować jednak w sposób magiczny czy mechaniczny, jak to zdarzało się w przeszłości. Mają one swoje miejsce w procesie naszego nawrócenia i uświęcenia. Ważniejszymi od odpustu są sakramenty święte: pokuty i namaszczenia chorych. Odpusty dopełniają działanie obu tych sakramentów”.

„Ci, którzy nie mogą otrzymać rozgrzeszenia, niech także przechodzą przez Bramę Miłosierdzia. Niech modlą się o umocnienie wiary przeżywanej we wspólnocie Kościoła” - zaapelował bp Jezierski. „Należą bowiem nadal do ludu Bożego i nie zostali z niego wykluczeni” - zaznaczył.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..