Nowy numer 03/2020 Archiwum

Nie przeoczyć końca karnawału

Codzienność potrzebuje równowagi.

Tanecznie zrobiło się na naszej stronie. A jak miałoby być inaczej skoro karnawał dobiega końca? - można spytać.

Tak właśnie jest od kilku dni jest we wspólnotach w naszej diecezji. Bawił się Domowy Kościół i wspólnota Przemienienie. Radośnie karnawał kończą kolejne parafie.

- Staropolski zwyczaj mówi, że jest to zabawa zapustowa. Dawniej mówiono, że jeśli się ten wyjątkowy dzień i tydzień zapustowy naje się tłustego mięsiwa, tłustych pączków to później przez następne 40 dni można pokutować zamartwiać się i wszystko to co było ofiarować - mówiła, witając przybyłych na parafialne walentynki, Teresa Majewska. Walentykowo- karnawałowy bal dla seniorów zorganizowała parafii Miłosierdzia Bożego w Malborku.

Karnawał to idealny czas kiedy można zilustrować powiedzenie: do tańca i do różańca. Zapominać o niczym nie można. „Skandal” - powiedzielibyśmy gdyby ktoś w natłoku zajęć przeoczył środę popielcową.

Pominięcie karnawału pewnie nim by nie było, ale po co zakłócać wypracowaną przez minione pokolenia tradycję? Ona wprowadza równowagę tak bardzo potrzebną codzienności.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama