Nowy numer 39/2023 Archiwum

Tolkmicko zaprasza z palmami

Zaczynali z małym konkursem dla szkół. Dziś przyjeżdżają tu palmy z całego regionu.

Parafia Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku jak co roku ogłasza konkurs: „Na najpiękniejszą palmę wielkanocną”.

- Do Niedzieli Palmowej jeszcze wprawdzie trochę czasu, ale konkurs zapowiadamy wcześniej, aby można było dobrze się do niego przygotować - mówi Daniela Bukowska, koordynująca przygotowania do konkursu.

- Już dziś więc rozpoczynamy akcję ”reklamującą” nasz pomysł, poprzez dostępne media oraz wysyłanie regulaminów do instytucji i stowarzyszeń już nam znanych. Jesteśmy otwarci na wszystkich chętnych - zaprasza.

Pierwszy taki konkurs odbył się w Tolkmicku w 2008 roku z inicjatywy ks. Sławomira Szczodrowskiego i obejmował jedynie szkołę podstawową, gimnazjum i przedszkola w Tolkmicku. - Z roku na rok palmy były jednak coraz ładniejsze, dlatego w 2012 roku poszerzyliśmy go o teren miasta i gminy Tolkmicko. Włączyły się inne szkoły i stowarzyszenia - wyjaśnia pani Daniela

To sprawiło, że zainteresowanych konkursem było coraz więcej. Popularność i wysoki poziom zainteresowały także inne miasta.

W ubiegłym roku do współorganizacji konkursu włączyło się także centrum kulturalne „Światowid” z Elbląga. - I choć konkurs miał charakter gminny, zgłoszono nam palmy spoza gminy, które oczywiście przyjęliśmy - opowiada pani Daniela.

Obecna edycja ma już więc oficjalnie formę regionalną. - Z radością informujemy o poszerzeniu formuły naszego konkursu - mówi obecny proboszcz tolkmickiej parafii ks. Józef Grochowski. - Czekamy na propozycje palm z całego regionu. Przyjmiemy każdego kto spełni wymogi regulaminu - zachęca kapłan.

Regulamin i zdjęcia z poprzednich konkursów znajdują się na stronie www.salezjanie-tolkmicko.pl.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast