Nowy numer 47/2023 Archiwum

Nauczyć się mówić

Język miłości kobiety to słowa. Mężczyzny - dotyk.

Kocham. Jak to trudno powiedzieć!

- Trudno powiedzieć kocham mężczyznom - zauważa Tomasz Malkiewicz. - Z doświadczenia mogę powiedzieć, że z zasady kobietom jest z tym łatwiej. Chociaż jeżeli mężczyzna jest… to jej też jest trudno powiedzieć kocham - kontynuuje.

Nie jest trudno powiedzieć kocham jeżeli relacje w związku małżeńskim są w miarę dobre i oboje przykładają się do tego, by go pielęgnować.

- Wiąże się to z językami miłości - zauważa Mariola Malkiewicz. - Językiem miłości mężczyzny nie są słowa. Często jest nim dotyk. Może prezenty, ale słowa u mniejszej ilości mężczyzn - tłumaczy. - Rzadziej jest to także wspólnie spędzany czas - dodaje T. Malkiewicz.

- I to nie jest ich zła wola. Mężczyzna musi wypracować w sobie mechanizm mówienia. Wiele się o tym mówi na konferencjach dla małżeństw, czy też mężczyzn - zwraca uwagę T. Malkiewicz.

- Mężczyzna mówi: „Jeżeli to jest jej język miłości, to ja się go dla niej nauczę. Zrobię to, bo w ten sposób zaczniemy się porozumiewać jej językiem miłości. Zrobię to, bo ją kocham”. Tak to tłumaczymy na naszych spotkaniach - przybliża M. Malkiewicz.

- W dodatku mężczyzna jest zadaniowcem. Jeżeli się zmotywuje i pójdzie kupić kwiaty, to wtedy łatwiej mu będzie powiedzieć do żony: „Kocham Cię”. Ale bez kwiatów i okazji jest wyjątkowo trudno - podsumowuje T. Malkiewicz.  

Mariola i Tomasz Malkiewiczowie są założycielami Fundacji Kierunek Rodzina

"14 lutego ona będzie czekała na specjalny gest pamięci, a on będzie liczył na niebanalną obietnicę radości.

Chcemy Wam pomóc. I dajemy szansę na wyznanie miłości, zaproszenie na randkę, ogłoszenia światu, że Wasza miłość trwa, że wciąż jesteście zakochani albo że wciąż kochacie. Mimo natłoku zajęć, zabiegania, zmęczenia. Mimo tysięcy spraw na głowie, problemów codzienności i usprawiedliwień wymyślanych na poczekaniu.

Weź udział w naszym konkursie walentynkowym". Więcej TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy