Nowy numer 04/2020 Archiwum

Tridentina u redemptorystów

To jest Msza do głębokiej kontemplacji.

Elbląscy redemptoryści zapraszają na Mszę Świętą w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, która odprawiona zostanie 28 lutego o godz. 15 w kaplicy Miłosierdzia Bożego w parafii Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej.

Eucharystii przewodniczył będzie ojciec Gracjan Landowski OFM, przełożony klasztoru franciszkanów w Kadynach.

"Zachęcamy do poznania bogactwa Liturgii Kościoła, modlitwy Jego językiem - łaciną, i do kontemplacji Najświętszej Ofiary w sposób, w jaki czynili to przez wieki nasi przodkowie, także starsi elblążanie, którzy z pewnością pamiętają tę mszę. Papież Benedykt XVI powiedział, że to, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas" - zapraszają redemptoryści.

Wiele osób, które chciałoby przeżyć Mszę św. w tej formule, inaczej zwaną również Mszą trydencką lub tridentiną, wyraża pewne obawy związane przede wszystkim z językiem łacińskim, w którym odprawiana jest Eucharystia.

- Te obawy są zupełnie bezpodstawne - wyjaśnia ojciec Gracjan. Kapłan zwraca uwagę, że większość osób jest przyzwyczajona do formy dialogowej Mszy Świętej. - Msza trydencka jest zdecydowanie bardziej do kontemplacji, do głębokiego wsłuchania się i do adorowania Pana Jezusa. Dialogu z kapłanem jest tutaj zdecydowanie mniej - uspokaja zakonnik.

Więcej informacji o mszach łacińskich w Elblągu, Kadynach oraz w Kwidzynie można znaleźć na Facebooku na grupach Elbląskie Środowisko Tradycji Katolickiej lub Msza trydencka w Kwidzynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama