Nowy numer 03/2020 Archiwum

Jak walczyć o swoje prawa?

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw.

 „Od 22 do 27 lutego 2016 r. osoby pokrzywdzone będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad udzielanych między innymi przez prawników, psychologów, funkcjonariuszy Policji, czy przedstawicieli instytucji pomocowych” - informuje Urząd Miejski w Elblągu.

Idea Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw powstała w Ministerstwie Sprawiedliwości w 2000 roku. Jest ona związana z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. Ma on przypominać o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin. To również okazja do wskazania im drogi w walce o swoje prawa.

W Elblągu pomoc osobom pokrzywdzonym udzielana będzie w Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej, który mieści się przy  ul. Zw. Jaszczurczego 17/101.

Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku, od godziny 10 do 18 oraz w sobotę od 10 do 13.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama