Nowy numer 3/2019 Archiwum

Przeżyją sceniczną przygodę

Rozpoczęły się przygotowania do I Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych.

16 kwietnia w Nowym Stawie odbędzie się I Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych. - Co roku organizowaliśmy akcję charytatywną dla jednego z niepełnosprawnych, chorych dzieci z gminy Nowy Staw - mówi Anna Świderska. W koncercie tym brali udział przedstawiciele gminy oraz młodzież z ośrodków, do których uczęszczało dziecko.

- Widzieliśmy wielkie zaangażowanie tych osób. Bycie na scenie i zaprezentowanie swoich możliwości wokalno - artystycznych sprawiało im wielką radość - relacjonuje A. Świderska.

Na zbliżającym się nowostawskim festiwalu będą rywalizować soliści oraz zespoły (od 2 do 10 osób) w następujących grupach wiekowych: od 10 do 16 lat, od 16 do 20 lat oraz dorośli.

Organizatorzy festiwalu chcą przyczynić się do promocji twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Jednocześnie chcą, by występ przed publicznością wpłynął na zwiększenie poczucia własnej wartości wykonawcy.

Przygotowywane wydarzenie to również możliwość integracji dzieci i młodzieży z różnych ośrodków. Na co dzień osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom z Nowego Stawu i okolic pomaga m.in. Fundacja Nadzieja.

- Ze względu na swoja niepełnosprawność takie osoby są często skazane na izolację i brak możliwości zaprezentowania swoich uzdolnień. Dzięki festiwalowi będą mogli przeżyć sceniczna przygodę. Pragniemy, by w społeczeństwie zaczęli być postrzegani przez pryzmat swojego talentu - akcentuje A. Świderska.

Organizatorem I Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Nowym Stawie jest Stowarzyszenie Coolturalny Nowy Staw wraz z Nowostawskim Centrum Kultury i Biblioteki oraz Starostwem Powiatowym w Malborku.

Festiwal skierowany jest do osób z województwa pomorskiego. Zgłoszenia można przesyłać do 9 kwietnia na adres: Stowarzyszenie Coolturalny Nowy Staw, ul. Jana Pawła II 2, 82-230 Nowy Staw.

Bliższe informacje TUTAJ

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy