Nowy numer 48/2023 Archiwum

Przeżyją sceniczną przygodę

Rozpoczęły się przygotowania do I Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych.

16 kwietnia w Nowym Stawie odbędzie się I Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych. - Co roku organizowaliśmy akcję charytatywną dla jednego z niepełnosprawnych, chorych dzieci z gminy Nowy Staw - mówi Anna Świderska. W koncercie tym brali udział przedstawiciele gminy oraz młodzież z ośrodków, do których uczęszczało dziecko.

- Widzieliśmy wielkie zaangażowanie tych osób. Bycie na scenie i zaprezentowanie swoich możliwości wokalno - artystycznych sprawiało im wielką radość - relacjonuje A. Świderska.

Na zbliżającym się nowostawskim festiwalu będą rywalizować soliści oraz zespoły (od 2 do 10 osób) w następujących grupach wiekowych: od 10 do 16 lat, od 16 do 20 lat oraz dorośli.

Organizatorzy festiwalu chcą przyczynić się do promocji twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Jednocześnie chcą, by występ przed publicznością wpłynął na zwiększenie poczucia własnej wartości wykonawcy.

Przygotowywane wydarzenie to również możliwość integracji dzieci i młodzieży z różnych ośrodków. Na co dzień osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom z Nowego Stawu i okolic pomaga m.in. Fundacja Nadzieja.

- Ze względu na swoja niepełnosprawność takie osoby są często skazane na izolację i brak możliwości zaprezentowania swoich uzdolnień. Dzięki festiwalowi będą mogli przeżyć sceniczna przygodę. Pragniemy, by w społeczeństwie zaczęli być postrzegani przez pryzmat swojego talentu - akcentuje A. Świderska.

Organizatorem I Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Nowym Stawie jest Stowarzyszenie Coolturalny Nowy Staw wraz z Nowostawskim Centrum Kultury i Biblioteki oraz Starostwem Powiatowym w Malborku.

Festiwal skierowany jest do osób z województwa pomorskiego. Zgłoszenia można przesyłać do 9 kwietnia na adres: Stowarzyszenie Coolturalny Nowy Staw, ul. Jana Pawła II 2, 82-230 Nowy Staw.

Bliższe informacje TUTAJ

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy