Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zdewastowano gotycki mur przejdź do galerii

Do aktu wandalizmu przy kościele w Krzyżanowie doszło w nocy z czwartku na piątek.

W nocy zniszczono gotycki mur przy kościele w Krzyżanowie (dekanat Malbork I). - W Krzyżanowie mamy ekipę młodych "zbrojarzy" - mówi ks. Jerzy Młocicki, proboszcz parafii św. Barbary. Dodał, że w ostatnim czasie uczestniczył w zebraniu wiejskim, w którym poruszył wiele rzeczy. Według proboszcza, to mogło rozniecić zapały młodych gniewnych.

- Z czwartku na piątek skopali, zniszczyli ponad 4 metry muru - relacjonuje ks. Młocicki. - Mur przetrwał 800 lat. Osiem wieków nikomu nie przeszkadzał. Dziś dwóm gościom zawadzał - dodaje.

Akt wandalizmu ks. Młocicki zgłosił na policję. Na miejscu zniszczenia znaleziono butelki po piwie i opakowania po narkotykach. Pobrano DNA. Proboszcz parafii św. Barbary ma nadzieję, że sprawcy zostaną nie tylko ujęci, ale i ukarani ku przestrodze innym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL