Nowy numer 48/2023 Archiwum

Nie warto żyć normalnie

- Życzymy ci, abyś idąc na EDK potrafił umrzeć z Nim i narodzić się w Nim - mówią organizatorzy elbląskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

- To nie jest zwykła Droga Krzyżowa, ona jest ekstremalna. Oznacza to, że będzie ciężko. Będzie zimno, niekomfortowo i sennie. Po co to wszystko? Aby jeszcze mocniej doświadczyć tego co przeżył Jezus na swojej Drodze Krzyżowej - opowiada Anna Borejko. - Drodze, która przez ból, cierpienie i krzyż doprowadziła Go do zmartwychwstania - dodaje.

Jak przygotować się do drogi? Osoby, które zdecydują się wejść na szlak EDK muszą pamiętać, że noce są zimne. Niezależnie od pogody zdecydowały się przejść ponad 40 km. Droga wiedzie przez pola i lasy, a to wymaga dobrego obuwia i własnego oświetlenia. - Nie bagatelizuj tych warunków, w nocy nasz organizm inaczej funkcjonuje - akcentuje A. Borejko.

Na trasie obowiązuje zasada ciszy i samotności. W marszu można poruszać się samodzielnie lub w maksymalnie 10. osobowej grupie (każdy sam organizuje grupę).

- Dla podkreślenia charakteru Drogi Krzyżowej możesz przygotować sobie drewniany krzyż (np. z brzozy, lub innego drzewa), który będziesz niósł przez całą trasę EDK - zachęca A. Borejko.

Organizatorzy elbląskiej EDK wskazują, że w drodze warto mieć kamizelkę odblaskową dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas marszu. Koszt uczestnictwa w projekcie wynosi 10 zł. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowe gadżety. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodzica, a na trasę mogą wyruszyć wyłącznie z opiekunem. Można również, na smartfony ściągnąć  aplikację z trasą ze sklepu google play.

Rozpoczęcie elbląskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w piątek, 18 marca Mszą św. o godz. 20 w kościele św. Brata Alberta (ul. Częstochowska 28). Tuż po zakończeniu zapisy oraz odbiór materiałów potrzebnych na trasie (opaska odblaskowa, rozważania, opis trasy).

- Zmierz się z samym sobą, aby doświadczyć Boga! - zachęcają organizatorzy EDK. - Życzymy ci, abyś idąc na EDK potrafił umrzeć z Nim i narodzić się w Nim - dodają.

Osoby wyruszające w Ekstremalną Drogę Krzyżową z Elbląga mają do wyboru dwie trasy. Jedną do Fromborka, a drugą do Zielonki Pasłęckiej. Do poniedziałku, 14 marca udział w EDK zadeklarowało ponad 400 osób z naszej diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy