Nowy numer 48/2023 Archiwum

Czekamy na ŚDM

W jaki sposób doświadczył krzyża św. Eugeniusz?

Do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży coraz bliżej. Oznacza to, że wolontariusze przygotowujący Dni w Diecezji organizują coraz więcej spotkań wprowadzających w to międzynarodowe wydarzenie.

Dziś w Elblągu, podobnie jak w każdy piątek, młodzież o 15.30 odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tym razem spotka się przed Centrum Handlowym „Ogrody”.

W sobotę młodzież z Iławy będzie przeżywać dzień skupienia. „Masz szansę doświadczyć miłości Jezusa płynącej z krzyża, tak samo jak św. Eugeniusz de Mazenod ponad 200 lat temu” - zachęcają organizatorzy.

Dzień skupienia rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15 w salkach przy "czerwonym kościele" (parafia pw. Przemienienia Pańskiego). Następnie młodzież wysłucha konferencji o doświadczeniu krzyża przez 25-letniego Eugeniusza.

Kolejny punkt programu to Droga Krzyżowa, która odbędzie się w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Nabożeństwo połączone będzie z rachunkiem sumienia. Podczas adoracji krzyża będzie okazja do spowiedzi.

„Najlepszym podsumowaniem będzie Msza Święta, w której będziemy uczestniczyć wraz z wiernymi naszej parafii. Umocnieni Chrystusem Eucharystycznym zakończymy dzień skupienia tematycznym filmem na salkach” - informują księża oblaci.

W Wielkanocną Niedzielę parafia pw. Świętego Pawła Apostoła w Elblągu oraz wolontariusze ŚDM diecezji elbląskiej zapraszają młodzież wraz z rodzinami na uroczyste nieszpory chrzcielne kończące Triduum Paschalne. Liturgia rozpocznie się o godzinie 17 w kościele pw. Świętego Pawła (ul. Obrońców Pokoju 10). Zwieńczeniem spotkania będzie śpiew uwielbienia - „Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu”.

Od kilku tygodni młodzież z Elbląga przygotowuje się do „Studniówki ŚDM”. Już 3 kwietnia, o godzinie 15 na placu Jagiellończyka organizują wspólny taniec dla Jezusa. Wolontariusze ŚDM diecezji elbląskiej zapraszają wszystkich chętnych do udziału w przygotowywanych wydarzeniach.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy