Nowy numer 12/2019 Archiwum

Polubić historię

Uczniowie elbląskich szkół przygotują inscenizację przedstawiającą chrzest Polski.

26 i 27 kwietnia uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych sprawdzą swoją wiedzę dotyczącą historii naszej ojczyzny w konkursie „Początki państwa polskiego - 1050. rocznica chrztu Polski”.

26 kwietnia o godzinie 12 w Elblągu odbędzie się bieg miejski. Następnego dnia o godzinie 14 młodzież przedstawi scenkę ukazującą chrzest Polski, a o 14.30 będzie uczestniczyć we Mszy św.

Jak wskazują organizatorzy konkursu, czyli Zespół Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu i Elbląski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego jego celem jest wzbudzenie wśród młodzieży chęci poznawania historii o kulturze duchowej i materialnej wczesnych dziejów Polski. Zdobyte informacje pomogą w dokonaniu historycznej oceny przyjętego przez Mieszka I chrztu i jego cywilizacyjnych konsekwencji z perspektywy 1050 lat.

Dzięki przygotowaniom do rywalizacji uczniowie będą mieli szansę zrozumieć ciężar odpowiedzialności spoczywającej na barkach osób decydujących o losach swoich i poddanych im ludzi. Mają one również mają wpłynąć na kształtowanie wartości opartych na społecznym przesłaniu chrześcijaństwa. Udział w konkursie to także element budowania więzi międzyludzkich oraz nauka podejmowania indywidual­nych i grupowych decyzji.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: bp Jacek Jezierski, o. Józef Matras SchP - prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów i Sławomir Sadowski - wicewojewoda warmińsko-mazurski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL