Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zostańcie z Jezusem przejdź do galerii

W tańcu młodzi świętowali dziś 100 dni, które dzielą nas do ŚDM.

Jak na studniówkę przystało był polonez, a także inne tańce oraz mnóstwo dobrej zabawy. Młodzi z Elbląga w Niedzielę Miłosierdzia świętowali 100 dni do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

- Do ŚDM coraz bliżej i z tego powodu dziś się radujemy - powiedział do zgromadzonych na placu Jagiellończyka ks. Roman Thiel. - Wszystkie dzisiejsze nasze tańce ofiarujemy Panu Jezusowi - dodawał. - A na te dni, które dzielą nas od spotkania w Krakowie chciałbym Wam powiedzieć; Zostańcie z Jezusem. Zostańcie z Jezusem bo warto! - podkreślał diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Ci, którzy zgromadzili się punktualnie o godzinie 15 na największym placu Elbląga rozpoczęli świętowanie od nauki znanej z pielgrzymek "Belgijki". - Taniec prosty choć bardzo intensywny - mówi Marcin. Jak dodaje, już po chwili część z tańczących musiała zrobić sobie dłuższą przerwę na złapanie oddechu.

Następnie wszyscy zebrani tańczyli do piosenki "Tunuk Tunuk Tun", do której choreografię poznali również dopiero na miejscu. Ostatnim tańcem, który uświetnił elbląską "studniówkę", był polonez. - Ale też nie takiego jakbyśmy oczekiwali - mówi Marcin. Chłopak dodaje, że nie spodziewał się, że po tradycyjnym początku, taniec nabierze takiego ostrego tempa.

Na zakończenie spotkania zebrani odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego, oczywiście w intencji Światowych Dni Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL