Nowy numer 48/2020 Archiwum

Diecezja Elbląska kontra Reszta Świata

Około 500 osób, głównie z Niemiec, będzie gościło w naszej diecezji tuż przed ŚDM.

Oczywiście Dni w Diecezji będą miały charakter religijny i będą duchowym przygotowaniem do głównych obchodów w Krakowie, ale nie zabraknie rozrywki i ciekawych wydarzeń.

Pielgrzymi będą mogli zwiedzać wszystkie wartościowe obiekty historyczne w naszej diecezji. - Z sygnałów, które odbieramy wiemy, że interesują ich przede wszystkim Muzeum w Sztutowie oraz zamek krzyżacki w Malborku - mówi ks. Skibicki.

Ponadto elbląski MOSiR przygotował także szereg zajęć sportowych dla przyjezdnych oraz dla młodzieży z naszego regionu. - Szczególnie ciekawie zapowiada się mecz piłkarski "Diecezja Elbląska kontra Reszta Świata" - opowiada Marek Wnuk, dyrektor ośrodka. Ponadto uczestnicy ŚDM będą mogli rywalizować w zawodach pływackich, które odbędą się w Centrum Rekreacji Wodnej "Dolinka". Po zmaganiach sportowych zregenerować siły będzie można na spacerze po Parku Bażantarnia oraz posilając się przy wspólnym ognisku.

W czasie gościny w naszym mieście pielgrzymom nie powinno zabraknąć również kontaktu z kulturą. Ten ma zapewnić Festiwal Narodów, który odbędzie się na elbląskiej starówce. - Ze sceny festiwalu będziemy mogli usłyszeć występy grup muzycznych i scholi z naszej diecezji - mówi Adam Jocz z UM w Elblągu. Jak dodawał ponadto przygotowany zostanie jarmark odpustowy i festyn, z grami i zabawami zarówno dla pielgrzymów jak i mieszkańców miasta. W ratuszu odbędą się warsztaty plastyczne o tematyce religijnej.

- Ciekawostką powinny być z kolei lekcje warzenia mikstur ziołowych, według receptury znanego elbląskiego franciszkanina ojca Klimuszki - dodaje Jocz. - Zwieńczeniem tego dnia będzie koncert przygotowany przez stowarzyszenie "Attacca" - podsumowuje.

Po zakończeniu Dni w Diecezji pielgrzymi z zagranicy oraz nasza młodzież udadzą się na obchody centralne do Krakowa. - Na tę chwilę mamy zapisanych 14 grup, liczących od 20 do 50 osób. Co daje w sumie ok. 520 pielgrzymów z naszej diecezji - mówi ks. Skibicki.

Zapisy trwają do 30 czerwca, więc liczba ta może jeszcze wzrosnąć.

Szczegóły tego, jak wyjechać do Krakowa i wybrać odpowiedni dla siebie pakiet pielgrzyma znajdziemy TUTAJ.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama