Nowy numer 24/2021 Archiwum

Powołani do miłosierdzia

Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W IV Niedzielę Wielkanocną - Niedzielę Dobrego Pasterza - obchodzony jest w całym Kościele dzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W Polsce czas ten został wydłużony i obchodzimy Tydzień Modlitw o Powołania. Tegorocznemu 53. przyświeca hasło „Powołani do miłosierdzia”.

- Jest to jeden z ważniejszych tygodni w ciągu całego roku, ponieważ modlimy się o tych, bez których byśmy sobie w codzienności nie poradzili, bez których nie byłoby Eucharystii i innych sakramentów - mówi ks. Sławomir Milde, delegat biskupa ds. powołań. - Zachęcam do podjęcia modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Propozycją wspólnej modlitwy jest Msza Święta o powołania, która zostanie odprawiona w Wyższym Seminarium Duchownym diecezji elbląskiej 21 kwietnia o 17.15.

W kościele pw. św. Rafał Kalinowskiego codziennie o 17.30 rozpoczynać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek, także o 17.30 odbędą się uroczyste Nieszpory w intencji elbląskiego seminarium.

W orędziu na 53. Dzień Modlitw o Powołania, Papież Franciszek przypomniał, iż „powołanie rodzi się w Kościele, powołanie wzrasta w Kościele, powołanie jest wspierane przez Kościół. Dlatego jako wspólnota Kościoła pragniemy zanosić w tym tygodniu modlitwę do Boga, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo (Mt 9, 38)”.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama