Nowy numer 24/2021 Archiwum

Mamy to, czego szukacie

Szukasz wspólnoty ludzi młodych? Może warto zajrzeć tutaj.

- Mamy to, czego szukacie - mówił do młodzieży z Elbląga ks. Maciej Szeszko SDS, zachęcając ją do włączenia się do Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Ks. Maciej, dyrektor RMS, głosił dziś słowo Boże w parafii św. Brata Alberta.

- Dziś przede wszystkim zachęcamy do wzięcia udziału w Forum Młodych, które odbędzie się od 2 do 11 lipca w Dobroszycach koło Wrocławia - mówił kapłan. Jak podkreślił, być może to wydarzenie stanie się inspiracją dla wielu osób do przyłączenia się do RMS. - Będzie to już nasze 23. takie spotkanie. Ma ono już swoją uznaną markę i przyciąga co roku wielu młodych ludzi - wyjaśnia kapłan.

- Forum Młodych może być również alternatywą dla rodziców, którzy ze względu na pewne obawy nie chcą wysłać swoich pociech na ŚDM do Krakowa - wyjaśniał.

Kapłan zachęcał młodych z parafii św. Brata Alberta do spróbowania wejścia w tę wspólnotę, bo - jak podkreślał - po prostu warto. - Mamy dla was czas. Mamy klucz do większych rzeczy. Zależy nam na was - mówił.

A czym w ogóle jest RMS? - To przestrzeń, w której młodzi spełniają swoje marzenia, zawiązują przyjaźnie na całe życie, rozwijają swoje talenty - wyjaśniał salwatorianin.

Ruch ponadto organizuje festiwale muzyczne, warsztaty, rekolekcje, pielgrzymki, kursy, wyjazdy i ferie.

Po każdej dzisiejszej Mszy św. w kościele św. Brata Alberta w Elblągu można było wesprzeć ofiarą duszpasterstwo młodzieżowe salwatorianów. Na stoisku ruchu można było kupić koszulki, bluzy, kubki i wiele innych gadżetów z logo RMS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama