Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ci, których chce Bóg

W WSD w Elblągu modlono się o powołania kapłańskie.

W czwartkowy wieczór mieszkańcy Elbląga zgromadzili się w seminaryjnej kaplicy, by w czasie Mszy św. modlić się w intencji powołań kapłańskich. - Św. Jan Paweł II pisał o kapłaństwie jak o darze i tajemnicy - przypomniał kl. Piotr Chmura, witając przybyłych.

Cytując fragment z nauczania ojca świętego, powiedział, że „powołanie kapłańskie to dar, na który nikt nigdy nie będzie zasługiwał. Dar darmo dany, który ukazuje niezwykłe zaufanie, jakim Bóg obdarza słabego człowieka. Powołanie kapłańskie to tajemnica pomiędzy Powołującym, a powołanym. Tajemnica, która uwydatnia się w tym, że każdy ma inną historię powołania, a zostaje obdarzony tym samym kapłaństwem. Tajemnica, która sprawia, że nie są wybierani najlepsi, ale ci, których chce Bóg”.

- Polecajmy dziś nasze seminarium, modląc się, by Bóg nieustannie obdarowywał młodych ludzi powołaniem do kapłaństwa. By młodzi mieli odwagę pójść za głosem powołania - mówił kl. Piotr.   

- W Tygodniu Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, o powołania do służby Bożej chciejmy spojrzeć na kilka migawek z życia naszego patrona. Chciejmy na jego przykładzie zobaczyć, co to znaczy realizować powołanie - powiedział w homilii ks. dr Grzegorz Puchalski, rektor WSD. - Jeśli jest coś dla nas ważnego, to myślimy o tym, mówimy, rozważamy. Jan Paweł II wiele miejsca w swoim nauczaniu poświęcił powołaniu kapłańskiemu i kapłaństwu.

Ks. Puchalski przypomniał słowa św. Jana Pawła II z początku pontyfikatu: „Jest to coś wielkiego, być wybranym przez Boga do ściślejszego uczestnictwa w zbawczym posłannictwie Jego Syna dla zabawienia ludzkości. Łaska powołania do kapłaństwa jest największą łaską Ducha Świętego. Jest kosztownym darem, który w prawdzie nosimy w kruchych naczyniach, ale właśnie dlatego trzeba jej strzec z tym większą troską”.

- Jan Paweł II cenił sobie dar kapłaństwa, to wyróżnienie przez Pana Boga. Zaproszenie do tajemnicy Bożej obecności, która działa nie tylko w kapłanie, ale także przez kapłana w sposób sakramentalny - wskazał ksiądz rektor.

53. Tydzień Modlitw o Powołania obchodzony jest pod hasłem: „Powołani do miłosierdzia”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama