Jestem rybakiem Pana przejdź do galerii

Ewangelizatorzy powinni chodzić parami.

 - Wiele osób to katolicy, którzy zapoznali się z zasadami wiary, ale nigdy nie uznali Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela. Nie żyją w pełni Duchem Świętym. Do takich osób powinniśmy pójść - mówi Elżbieta Banasiewicz, współprowadząca zajęcia w elbląskiej Szkole Ewangelizatora.

- W Szkole Ewangelizatora dajemy ludziom narzędzia do głoszenia Jezusa Chrystusa, który umarł, zmartwychwstał, żyje, jest uwielbiony - wymienia. - Uczymy jak ewangelizować. Wykonujemy ćwiczenia przygotowujące ludzi do głoszenia kerygmatu.  

Spotkania w Szkole Ewangelizatora to nie tylko katechezy, ćwiczenia, praca w grupach, ale i wspólna modlitwa.

- Z tych spotkań ludzie wychodzą przede wszystkim umocnienie wspólną modlitwą, trwaniem na adoracji przed Panem Jezusem. To daje im siłę, by się nie bać, wyjść i głosić - tłumaczy Elżbieta.

Elbląska Szkoła Ewangelizatora działa przy Centrum Nowej Ewangelizacji. Pierwsze spotkanie odbyło się 5 marca. W czasie zajęć, które odbyły się 23 kwietnia uczniowie - przyszli ewangelizatorzy nauczyli się m.in. piosenki „Jestem rybakiem Pana”. Ćwiczyli dialog jaki ewangelizator powinien prowadzić z ewangelizowanym. Ewangelizatorów zawsze powinno być dwóch. Jeden prowadzi rozmowę, drugi w tym czasie się modli.

- Uczestnictwo w spotkaniach Szkoły Ewangelizatora to dla mnie przede wszystkim szansa na pogłębienie wiary. Dla nas chrześcijan, osób wierzących podstawą jest troska o rozwój życia duchowego - przyznaje Hanna.

- Czy będę ewangelizować? Tego nie wiem. Choć po kolejnych spotkaniach utwierdzam się w przekonaniu, że zdobytą tu wiedzę powinnam przekazać innym - kontynuuje kobieta.

- Osobą wierzącą, praktykującą byłem zawsze. Chciałem jednak pogłębić swoją wiarę i dlatego zdecydowałem się na ten kurs - opowiada Piotr. Mężczyzna o tym, że chce żyć bliżej Pana Boga zdecydował, gdy zaczął czytać Pismo Święte.

- Chciałem również dowiedzieć się, w jaki sposób mogę innych wprowadzić w życie głębsze niż tylko codzienność - przyznaje Piotr.

Od 27 czerwca do 3 lipca uczestnicy Szkoły Ewangelizatora wezmą udział w kursie Kerygmat. W kursie będą mogły wziąć udział także osoby spoza SE. Zainteresowani bliższe informacje mogą uzyskać w Centrum Nowej Ewangelizacji.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..