Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pierwsza taka droga przejdź do galerii

Przesłanie zaprezentowanych scen było bardzo jasne.

Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej z parafii pw. św. Brata Alberta w Elblągu przygotował Artystyczną Drogę Światła.

- To nabożeństwo dla wierzących, wątpiących jak i szukających Boga - zachęcali organizatorzy. 14 stacji Drogi przeplatane było pieśniami, a zamiast rozważań młodzież prezentowała krótkie scenki aktorskie.

- Własnymi słowami próbowali przedstawiać prawdę na temat wydarzeń po zmartwychwstaniu i obalać najczęstsze mity, które pojawiają się w obiegu w tej sprawie - relacjonuje pani Janina, która uczestniczyła w nabożeństwie.

- Bardzo oryginalny pomysł. Cieszę się, że coś takiego powstało w naszej parafii - ocenia pani Magdalena.

Pani Janina wylicza, że młodzież całkiem skutecznie rozprawiała się z takimi pogłoskami jak np. wykradzenie ciała pana Jezusa z grobu przez jego uczniów, czy też np. to, że zniknięcie ciała Zbawiciela mogło być spowodowane trzęsieniem ziemi, oraz średniowiecznymi wymysłami  na temat tego, że Maria Magdalena była żoną Chrystusa. Zdaniem pani Janiny przesłanie tych scen było bardzo czytelne.

- Ostatecznie oceniam to przedstawienie pozytywnie. Cieszę się, że pomimo początkowych pewnych trudności młodzież nie zraziła się i doprowadziła je do końca - dodaje.

- Jak na pierwszy raz wypadło całkiem nieźle - dodaje pani Magdalena.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL