Nowy numer 42/2019 Archiwum

Sam znajduje ludzi

Za jego wstawiennictwem ludzie doświadczają wielu cudów. Nie zawsze są to spektakularne uzdrowienia, ale zawsze odmieniają życie.

Na Msze św. przy relikwiach św. Charbela do parafii Trójcy Świętej regularnie przybywa kilkaset osób. Tak samo było w niedzielę 24 kwietnia. – Czasami słyszę, że Charbel to „modny święty”, że jest „moda na Charbela” – mówił w czasie homilii ks. Ryszard Półtorak, proboszcz parafii Trójcy Świętej. – To określenie poniekąd zakłada, że jego kult jest wymuszony presją społeczną, że jego wypada czcić – dodał. – Moje przekonanie jest inne. Charbel cieszy się takim kultem, bo sam odnajduje człowieka, sam trafia do ludzi – tłumaczył ks. Ryszard.

Święty Charbel za życia ludzi unikał, a po śmierci wchodzi w ich życie. Często dzieje się to w niezrozumiały dla nas sposób. – Po co Charbel wyszukuje ludzi? By nieść im Chrystusa, którego tak bardzo ukochał i za życia wszystko dla Niego zostawił – tłumaczył kapłan. Po Mszy św. był czas na świadectwa. Pierwszym podzieliła się kobieta, u której zdiagnozowano guza mózgu. Nie mogła już ruszać dwoma placami, co było dla niej – muzyka – bardzo uciążliwe. O św. Charbelu usłyszała tuż przed pobytem w szpitalu. Teraz modli się za jego wstawiennictwem. Ufa, że jej pomaga. Dzięki temu łatwiej było jej się pogodzić z chorobą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL