Nowy numer 48/2023 Archiwum

Szansa, by dać świadectwo

ŚDM to nie tylko lipcowe spotkanie w Krakowie. To także wydarzenia przygotowujące do nich.

Mieszkańcy Elbląga od kilku miesięcy mogą zauważyć obecność wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży diecezji elbląskiej podczas różnego typu wydarzeń. Podejmują również własne inicjatywy. Opowiedzieli o nich podczas czwartkowego spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów.

- Jedną z najbardziej rozpoznawalnych przez elblążan inicjatyw jest cotygodniowa modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Spotykamy się w piątek o 15.30 za każdym razem w innej części miasta. Modlimy się w intencji Światowych Dni Młodzieży - opowiadała Martyna Kozakiewicz.

Młodzież modliła się m.in. na Górze Chrobrego, przy basenie czy WSD. - Jest to okazja dla nas - wolontariuszy ŚDM diecezji elbląskiej - by zaprosić mieszkańców Elbląga do wspólnej modlitwy - podkreśliła Martyna.

Spotkania te to także szansa, by dać świadectwo. - Pokazujemy, że młodzież się modli. Robi to nie tylko w kościele, domu, ale i publicznie. Spotkania te są dla nas bardzo ważne, bo bez modlitwy nie bylibyśmy w stanie niczego zrobić - dodała.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w lipcu. Do tego czasu przed wolontariuszami ŚDM diecezji elbląskiej jeszcze wiele wyzwań. W najbliższą sobotę wezmą udział w pielgrzymce z Elbląga do Świętego Gaju, miejsca męczeńskiej śmierci św. Wojciecha

- Na trasie przemarszu będziemy zachęcać młodzież do tego, by pojechała na spotkanie z papieżem do Krakowa - zapowiedział Przemek Zwański.

Kolejną inicjatywą w przygotowanie, której włączają się wolontariusze to czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Odbędzie się ono 14 maja w parafii św. Pawła (ul. Obrońców Pokoju 10). Weźmie w nim udział młodzież z naszej diecezji oraz wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Olsztyna i Gdyni. Rozpoczęcie o godzinie 21.

Zanim to nastąpi w najbliższy piątek o 15.30 młodzież ponownie spotka się, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tym razem będzie to na moście rzeki Elbląg.  

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy