Przygotowanie do wychowania patriotycznego przejdź do galerii

Prezent dla miasta od przedszkola, z okazji 10-lecia istnienia.

III Biało-Czerwony Marsz Przedszkolaków przeszedł 29 kwietnia ulicami Elbląga. W ten sposób najmłodsi uczcili Święto Flagi, które obchodzić będziemy 2 maja.

Jako pierwsi na trasę przemarszu wyszli wychowankowie Niepublicznego Przedszkola Katolickiego im. Franciszki Siedliskiej. Następnie dołączyły dzieci z przedszkoli nr 26, 8 i 3.

Obchody Święta Flagi połączono z otwarciem ścieżki edukacyjnej. Została ona ufundowana przez Niepubliczne Przedszkole Katolickie im. Franciszki Siedliskiej z okazji 10-lecia istnienia.  

- Od 10 lat nasz placówka ma swój wkład w wychowanie najmłodszych elblążan. Od 10 lat staramy się wpajać swoim wychowankom poczucie patriotyzmu i dumę z bycia Polakiem - powiedziała Jolanta Parasiak, prezes stowarzyszenia kierującego przedszkolem.

Ścieżkę poprzez przecięcie wstęgi otworzył Jacek Boruszko, wiceprezydent Elbląga.

- Żeby Polska była krajem niezależnym i mocnym edukacja dzieci - już na tym poziomie - musi wiązać się z historią - powiedział. - A to jest bardzo fajne miejsce, do którego można zawsze przyjść i opowiedzieć o Konstytucji 3 Maja, Józefie Piłsudskim, Okrągłym Stole - ocenił wiceprezydent Elbląga.

Anna Dulczewska, dyrektor przedszkola nr 26 przyznała, że udział w tego typu uroczystościach to element wychowania patriotycznego. - Mówimy dzieciom o świętach, uroczystościach. Staramy się uczcić każde z nich. To jest przygotowanie najmłodszych do wychowania patriotycznego - stwierdziła.

- Dzieci bardzo chętnie w nich uczestniczą. Myślę, że zapadnie im to głęboko w pamięci - przyznała Anna Dulczewska.

Jolanta Parasiak wyraziła nadzieje, że za rok w IV Biało-Czerwonym Marsz Przedszkolaków włączą się kolejne, a może i wszystkich, elbląskie przedszkola.  

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..