Nowy numer 48/2023 Archiwum

Festyn w WSD przejdź do galerii

W nagrodę za całoroczną pracę klerycy zorganizowali festyn dla ministrantów.

Klerycy przygotowujący XII Festyn Liturgicznej Służby Ołtarza zadbali, by ministranci, którzy w sobotę odwiedzą Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu, nie nudzili się.

Jakie atrakcje czekały na młodych mężczyzn, którzy służą do Mszy św.? Przede wszystkim - rywalizacja w konkurencjach sprawnościowych: układaniu jak najwyższej wieży z kartonów, przyszywaniu guzików do szarfy, wożeniu wody taczką. Były też piłkarzyki, gra w piłkę oraz pisanie historii. Sprawdzono także wiedzę teoretyczną. Pytania dotyczyły seminarium, Biblii, liturgii.

Na festynie obecni byli również policjanci. Ministranci mogli ubrać prawdziwy policyjny strój i zobaczyć, jak wygląda ich samochód od środka. Przy karetce pogotowia można było nauczyć się pierwszej pomocy, a przy stanowisku służby celnej sprawdzić przez rentgen, czy wszystko, co powinno być, jest w plecaku.

- Piszę historię „Czerwonego Kapturka” połączoną ze „Star Wars” - opowiada Michał z parafii Trójcy Świętej w Elblągu. - Napisałem, że Czerwony Kapturek był po stronie zła. Z mieczem świetlnym szedł do babci. Niósł jej magiczne ciasteczka grawitacji - rozwija wątek.

Patryk i Michał z parafii św. Mateusza w Nowym Stawie przyznają, że na festyn czekają cały rok. Bawią się na nim po raz kolejny. W tym roku najbardziej spodobało im się łowienie jabłek i kolorowanie symboli.

- Logo seminarium jest łatwe do narysowania - ocenia Mikołaj z parafii św. Mikołaja z Elbląga. - Rysuję je po raz pierwszy - dodaje.

Mikołaj na festynie jest już po raz 4. - Bardzo lubię tu wracać. Można się wyluzować. Super jest też sklepik. Tu jest fajna atmosfera - mówi.

Z kolei Michał, także z parafii św. Mikołaja, jako pierwszy mógł wylosować w sklepiku nagrodę. Dlaczego? Bo zebrał cztery „WSDeczki”. Ministrant otrzymał koszulkę z logo seminarium. Spodobała mu się. - Festyn jest bardzo fajny. Uczestniczę w nim po raz drugi - powiedział.

Łącznie chłopcy mogli wziąć udział w 16 konkurencjach. Następnie w ramach punktów otrzymywali „WSDeczki”. W sklepiku zamieniali je na nagrody rzeczowe bądź zjeżdżali na zjeżdżalni.

W XII Festynie Liturgicznej Służby Ołtarza wzięło udział ponad 200 ministrantów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy