Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Tak się bawią ministranci

Festyn dla Liturgicznej Służby Ołtarza to forma podziękowania za jej całoroczną pracę.

Jakie atrakcje czekały na młodych mężczyzn, którzy służą do Mszy św.? Przede wszystkim rywalizacja w konkurencjach sprawnościowych, np. układaniu jak najwyższej wieży z kartonów. Nie zabrakło piłkarzyków. Sprawdzono także wiedzę teoretyczną. Pytania dotyczyły seminarium, Biblii, liturgii.
Na festynie obecni byli również policjanci.

Ministranci mogli przymierzyć prawdziwy policyjny strój i zobaczyć, jak wygląda ich samochód od środka. Przy karetce pogotowia można było nauczyć się pierwszej pomocy, a przy stanowisku służby celnej sprawdzić przez rentgen, co jest np. w zamkniętym plecaku.
Patryk i Michał z parafii
św. Mateusza w Nowym Stawie przyznają, że na festyn czekają cały rok. Bawią się na nim po raz kolejny. W tym roku najbardziej spodobało im się łowienie jabłek i kolorowanie symboli. – Logo seminarium jest łatwe do narysowania – ocenił Mikołaj z parafii św. Mikołaja w Elblągu. Jest to jego czwarty festyn. –Bardzo lubię tu wracać. Można się wyluzować. Super jest też sklepik. Tu jest fajna atmosfera – powiedział.
Łącznie chłopcy mogli wziąć udział w 16 konkurencjach. Zamiast punktów otrzymywali „wuesdeczki”. W sklepiku zamieniali je na nagrody rzeczowe albo korzystali ze zjeżdżalni.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy