Nowy numer 46/2018 Archiwum

Tak się bawią ministranci

Festyn dla Liturgicznej Służby Ołtarza to forma podziękowania za jej całoroczną pracę.

Jakie atrakcje czekały na młodych mężczyzn, którzy służą do Mszy św.? Przede wszystkim rywalizacja w konkurencjach sprawnościowych, np. układaniu jak najwyższej wieży z kartonów. Nie zabrakło piłkarzyków. Sprawdzono także wiedzę teoretyczną. Pytania dotyczyły seminarium, Biblii, liturgii.
Na festynie obecni byli również policjanci.

Ministranci mogli przymierzyć prawdziwy policyjny strój i zobaczyć, jak wygląda ich samochód od środka. Przy karetce pogotowia można było nauczyć się pierwszej pomocy, a przy stanowisku służby celnej sprawdzić przez rentgen, co jest np. w zamkniętym plecaku.
Patryk i Michał z parafii
św. Mateusza w Nowym Stawie przyznają, że na festyn czekają cały rok. Bawią się na nim po raz kolejny. W tym roku najbardziej spodobało im się łowienie jabłek i kolorowanie symboli. – Logo seminarium jest łatwe do narysowania – ocenił Mikołaj z parafii św. Mikołaja w Elblągu. Jest to jego czwarty festyn. –Bardzo lubię tu wracać. Można się wyluzować. Super jest też sklepik. Tu jest fajna atmosfera – powiedział.
Łącznie chłopcy mogli wziąć udział w 16 konkurencjach. Zamiast punktów otrzymywali „wuesdeczki”. W sklepiku zamieniali je na nagrody rzeczowe albo korzystali ze zjeżdżalni.


« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy