Nowy numer 45/2018 Archiwum

Ważna jest jakość życia

Elbląski szpital zyskał pięć stanowisk do dializ.

W szpitalu przy ul. Związku Jaszczurczego w Elblągu, w piątek, otwarto i poświęcono nową salę dializacyjną. - Dzięki niej nasza stacja dializ zyskała pięć nowych stanowisk - poinformował Adam Majewski ze szpitala "EL-VITA".

- Ta inwestycja w sposób znaczący poprawi zarówno dostępność do dializoterapii, jak i warunki pracy personelu - wyraził przekonanie lekarz.

Elbląska stacja dializ zaczęła działać w października 1983 roku w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Było to pierwsze takie miejsce w dawnym województwie elbląskim. Od 2008 roku szpital działa w strukturze B. Braun Avitum Poland Sp. z o.o.

W 2009 roku placówka była wyposażona w 27 stanowisk, czyli aparatów do hemodializ. W ubiegłym roku było ich 29. Teraz placówka posiada ich 34.

Obecnie w szpitalu przy ul. Związku Jaszczurczego leczonych jest 157 chorych. Na dializy dowożeni są z Elbląga, Pasłęka, Ornety, Pieniężna, Nowego Dworu Gdańskiego, Mierzei Wiślanej, Malborka i okolic.

- Na ziemi mamy jedno, najwyższe dobro jakim jest życie. Chodzi o jego jakość - powiedział bp Józef Wysocki.

- Z nieskrywaną radością i wdzięcznością możemy przezywać spotkania, kiedy przekazywane są nowe obiekty szpitalne dla chorych. Przecież bez dializy, ci ludzie nie mogliby funkcjonować - dodał.

W Polsce obecnie dializowanych jest ok. 20 tys. chorych. Co roku liczba osób wymagających dializ wzrasta od 4 do 6 procent.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy