Nowy numer 15/2024 Archiwum

Modlitwa za nasze mamy

- Stworzymy też kompozycję z kwiatów. Jeden kwiat to jedna mama - opowiada ks. Michał Mirowski.

Już dziś w parafii parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie rozpocznie się Nowenna przed Dniem Matki.

- Codziennie księża podczas nabożeństwa majowego będą wyczytywać imiona matek z naszego miasta i polecać je Bogu przez wstawiennictwo św. Ojca Pio - mówi ks. Michał Mirowski z tej iławskiej parafii.

Jak mówi, nowenna potrwa do środy 25 maja. - Aby wziąć w niej udział, należy wrzucić do skarbony stojącej pod chórem kartkę-laurkę z imieniem swojej matki - wyjaśnia kapłan. Księża proszą jednocześnie, aby przy imieniu ewentualnie zaznaczyć krzyżykiem, jeśli mama już nie żyje.

Przy tej okazji można złożyć swój dar na kwiaty. Za zgromadzone fundusze parafianie kupią i wykonają specjalną kompozycję kwiatową. - Chcemy, aby każdą mamę oznaczał jeden kwiat w kompozycji na ołtarzu - podkreśla ks. Michał. - Tę kompozycję przygotujemy na 25 maja, ponieważ 26 maja jest Boże Ciało - dodaje.

Tego dnia odbędzie się nabożeństwo majowe i Msza Święta odprawiona w intencji matek. - Zostanie również wygłoszone specjalne kazanie okolicznościowe na cześć wszystkich mam - podsumowuje.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy