Nowy numer 46/2018 Archiwum

Wystarczy 20 osób

Powstała pierwsza róża różańcowa powołaniowa diecezji elbląskiej.

Pomysł utworzenia róży różańcowej powołaniowej powstał w czasie  Pielgrzymki Rodzin Powołanych i osób wspierających powołania na Jasną Górę, gdy Józef Brzóska, odpowiedzialny za Żywy Różaniec w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu, mówił o tej modlitwie.

- Pomyślałem, że fajnie byłoby, aby w naszej diecezji powstawały róże powołaniowe, które  każdego dnia będą ogarniać modlitwą tę sprawę - przyznał ks. Sławomir Milde, delegat biskupa elbląskiego ds. powołań.

- Zebranie 20 osób, które są potrzebne do założenia róży zajęło sześć dni. W tym można zauważyć działanie Ducha Świętego - zaznaczył ks. Sławomir.

Patronem pierwszej róży powołaniowej jest św. Jan Maria Vianney.

Do róży powołaniowej dołączyły m.in. osoby z parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu oraz pięciu kleryków z Koła Powołaniowego Wyższego Seminarium Duchownego.

- Ludzie z wielką radością odpowiedzieli na to zaproszenie. Bardzo chciałbym, aby w całej diecezji powstawały takie róże - powiedział ks. Sławomir.

By założyć różę różańcową potrzebnych jest 20 osób, które codziennie będą odmawiały jedną tajemnicę Różańca.

Chętni, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło, proszeni są o kontakt z ks. Sławomirem Milde (tel. 509 416 484, slawekmilde@onet.eu) lub ks. Łukaszem Cieplińskim (tel. 600 208 693, lukas.cieplinski@gmail.com). 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy